راهنمای خرید دسته بازی موبایل (دسته پابجی/دسته کالاف دیوتی)

با حضور پر قدرت بازی های بتل رویال مثل پابجی موبایل، فورتنایت و کالاف دیوتی، در پلتفرم محبوب و دم دستی مثل موبایل، صنعت گیمینگ در دنیا دچار تغییرات بسیاری شد. یکی از اون تغییرها، تردید و مکث بیشتر پیش از خرید کنسول های بازی است.
این روزها، با وجود بازی های فوق العاده جذاب، با کیفیت و رایگانی مثل پابجی موبایل، کالاف دیوتی، فورتنایت و … که بیش از گذشته قدرت حقیقی سخت افزار موبایل های امروزی رو به رخ میکشند، کمتر کسی پیدا میشود که بتواند خود را حضور پر رنگ پلتفرم موبایل گیمینگ، در کنار پی سی گیمینگ و کنسول های بازی را منکر شود.

موبایل های امروزی و حتی نسل‌های گذشته، بیش از همیشه از توانایی سخت افزاری شان برای بازی کردن استفاده میشود. اکثر موبایل گیمیرها از تمام آنچه در موبایلشان به هنگام بازی کردن اتفاق می‌افتد رضایت دارند به غیر از تسلطی که حس بازی با یک کنسول بازی را منتقل نمیکند.

دسته های بازی موبایل از آن دسته محصولاتی هستند که به سرعت به سبد لوازم جانبی موبایل ها اضافه شدند و فروش و توسعه عجیب و غریبی در بازار پیدا کردند. دسته بازی موبایل، به علت طرفداران پرشمار باز پابجی، به نام دسته پابجی هم در بازار شناخته میشود. دسته بازی‌هایی که بعضا طراحی و مکانیزم کاری بسیار ساده ای دارند اما به لطف سبک طراحی شان، کمک شایانی به بهبود تسلط کاربر در بازی های موبایلی میکنند.

این دسته های بازی در انواع گوناگونی به بازار عرضه میشوند و همگی آنها یک وظیفه ساده اما مهم دارند! در لحظه ای که شما میخواهید، صفحه موبایل را لمس کنند. همین فرایند بسیار ساده، به علت حیاتی بودن، باعث شده تا بازار دسته های بازی موبایل به یک شاخه کاملا مستقل از لوازم جانبی موبایل تبدیل شود!

دسته بازی های موبایل، در۴ نوع کلی به بازار عرضه میشوند، مکانیکی، مغناطیسی و لیزری و بلوتوثی.

مهمترین ویژگی دسته بازی های مخصوص موبایل، سازگاری بی برو برگرد با تمام موبایل/تبلت ها است. (به غیر از دسته بازی های بلوتوثی) این دسته‌های بازی وظیفه شبیه سازی تماس مستقیم انگشتان دست با صفحه موبایل را دارند. به تعبیری دیگر، شما دکمه دسته ها رو فشار میدهید اما دسته بازی، آن نقطه‌ای که “باید” را روی صفحه موبایل لمس میکند.

حتما به هنگام خرید دسته بازی موبایل، به حرارتی که موبایلتان به همگام بازی تولید میکند دقت کنید، دسته بازی های پشت بسته (مانند مدل های Ak-66 و Ak-16 و…) انتخاب مناسبی برای موبایل هایی که پردازنده های خیلی داغی دارند و به سرعت داغ میکنند، نیست و موجب تشدید روند افزایش دما و کندی در هنگام بازی میشوند اما در مورد موبایل هایی که حرارت نرمالی دارند، مشکلی بابت استفاده از گیم‌پد های پشت بسته وجود ندارد.

دسته بازی مکانیکی بهتر است یا مغناطیسی؟!
هیچ نقطه قوت مطلقی در دسته های بازی مغناطیسی وجود ندارد که در دسته بازی های مکانیکی وجود نداشته باشد و برعکس! این تصور که دسته بازی های مغناطیسی قطع به یقین نسبت به مدل های مکانیکی برتری دارند اشتباه است. هدف از استفاده از یک دسته بازی، عملکرد بدون ایراد و اختلال است، اینکه بتواند فرمان های پلیر را به درستی به صفحه موبایل منتقل کند. اینکه نوع دسته چه چیزی باشد و مکانیزم کاری آن از چه نوعی باشد، بحث سلیقه ای و حاشیه ای است. اینکه دسته بازی های مدرن و گران قیمت اکثرا مکانیزم مغناطیسی دارند،معنی برتری مطلق این نوع از دسته های بازی به مدل های مکانیکی نیست. کارکرد صحیح و قطعی، کیفیت ساخت و دوام بالا، راحتی در استفاده و طراحی اصولی معیار هایی هستند که شما برای انتخاب یک دسته بازی مناسب برای خودتان باید بررسی شان کنید، نه مغناطیسی یا مکانیکی بودن دسته بازی!


دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

کمک میخواید؟