حراج!
حراج!
اورجینال
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد
در انبار موجود نمی باشد

انواع فن خنک کننده موبایل و گوشی، مزایا و معایب آنها

گوشی های موبایل بعد از رایج شدن بازی های آنلاین (عمدتا بتل رویال ها) که بعضا حجم و جزئیات بسیار زیادی دارند، به یکی از اصلی ترین انتخاب های گیمرهای پرتابل پسند مبدل شدند. برخی پردازنده ها و موبایل ها، ساختارشان به طوری است که در ازای استفاده سنگین مثل بازی‌های بتل رویال و بازی هایی که جزئیات و گرافیک بالایی دارند، حرارت بسیار زیادی تولید میکنند و از آنجایی که موبایل ها طبیعتا از سیستم خنک کنندگی ای مثل کنسول های بازی و یا کامپیوتر ها بهره نمیبرند، این افزایش دما تا جایی ادامه پیدا میکند که ممکن است موجب کاهش راندمان و یا حتی لگ دار شدن بازی شود.

چرا باید از فن های خنک کننده موبایل استفاده کنیم؟

فن های خنک کننده موبایل و خنک کننده های حرفه ای گوشی، منحصرا برای جلوگیری از این افزایش دما ساخته و به بازار عرضه شده اند. این خنک کننده ها با قرار گرفتن در قسمت پشتی موبایل و دمیدن هوای خنک بر درب پشتی موبایل، باعث کاهش سریع دمای قطعات داخلی موبایل شده و از آسیب های احتمالی که ناشی از افزایش دمای بیش از حد موبایل است و لگ ها و کاهش راندمان حین بازی جلوگیری میکند.

نحوه کارکرد فن‌های خنک کننده گوشی های موبایل

فن های خنک کننده موبایل و گوشی، در انواع گوناگونی به بازار عرضه شده اند، برخی حالت دسته بازی دارند و قابلیت خنک کنندگی رو هم به کاربر ارائه میدن، برخی فقط خنک کننده اند. در میان خنک کننده ها نیز دو نوع کلی و دو مکانیز کلی ساخت نیز وجود دارد، یک اینکه فن خنک کننده هوای خنک رو مستقیما به درب پشتی موبایل بدمد، و دو اینکه با استفاده از مکانیزمی شبیه به سیستم خنک کنندگی پردازنده های کامپیوتری و… هیت سینکی به قسمت پشتی موبایل بچسبد که کاملا رسانای حرارت است. و فن خنک کننده با خنک کردن دائمی و مرتب هیت سینک باعث دفع کامل حرارت موبایل شود.

حرفه ای ترین خنک کننده های موبایل، از برترین برند های جهان رو میتونین در فروشگاه پابجی دونی پیدا کنین.

کمک میخواید؟