بهترین تنظیمات و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile + آموزش

بهترین تنظیمات و ترفند های مخفی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

احتمالا برخی از موبایل پلیر هایی که بازی های شوتر و بتل رویال را روی موبایل خود بازی میکنند گاهی برای رسیدن به تنظیمات درست و هوشمندانه دچار شک و تردید بشوند و یا با تمامی گزینه های موجود در تنظیمات بازی آشنایی کامل نداشته باشند. از آن جایی که پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile دو بازی موفق و برتر بتل رویال برای موبایل هستند، باید به خوبی تنظیمات را برای خود شخصی سازی کنید تا بتوانید به بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل برسید و در این بازی های معروف و به روز پر قدرت و مسلط ظاهر شوید.

در این مقاله پابجی دونی قصد داریم تا تنظیمات منتخب و ترفندهایی که در بازی کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile میدانیم با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید کنترل بازی را به خوبی در دست بگیرید و به همراه تیم خود با تنظیمات درست وارد بازی شوید. در آخر نیز به بررسی و معرفی چند ترفند طلایی در کالاف دیوتی موبایل میپردازیم.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی مغناطیسی موبایل و دسته کالاف و پابجی مغناطیسی اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

بهترین تنظیمات و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile + آموزش

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل قسمت Controls

انتخاب HIP و ADS

در این قسمت منو میتوانید ADS و یا HIP Fire را برای هر نوع اسلحه انتخاب کنید. در این قسمت از بهترین تنظیمات کالاف باید برای همه اسلحه ها HIP را تیک بزنید و برای اسنایپر Sniper Rifles باید ADS را تیک بزنید.

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

بهترین تنظیمات و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile + آموزش

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی قسمت Basics

این قسمت از منو تنظیمات کالاف دیوتی موبایل بسیار پر اهمیت است که ممکن است انتخاب تنظیمات درست به نظر پیچیده و زمان بر باشدو اما در این قسمت مقاله پابجی دونی قدم به قدم مراحل برای دستیابی به تنظیمات بهتر را معرفی کرده‌ایم.

مواردی که باید در قسمت ابتدایی Basics روشن ON باشند:

 • Aim assist
 • Quick Run (From Prone)
 • Fixed R-Fire BTN
 • Fixed Joystick
 • Right fire button for fixed perspective

مواردی که باید در قسمت ابتدایی Basics خاموش OFF باشند:

 • Fast Throw Grenade
 • Joystick Auto-Spring
 • Fixed Virtual Joystick Display Position
 • Release R-Fire BTN of Shotgun to Hipfire
 • Hide Prone Button (Hold crouch to prone)

مشخصات و خرید انواع هدست و هندزفری گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

بهترین تنظیمات و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile + آموزش

بخش ADS

در این بخش که پس از تنظیمات پیشین قرار دارد باید گزینه Tap to ADS را تیک بزنید.

بخش Display left fire button

در این قسمت گزینه روشن ON را تیک بزنید.

بخش Slide (While Running)

در این بخش باید گزینه Tap couch while sprinting را تیک بزنید.

بخش Always Sprint

در این قسمت گزینه خاموش OFF را تیک بزنید.

حساسیت یا Sensitivity

بهترین تنظیمات و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile + آموزش

حساسیت یا Sensitivity را بهتر است روی اعداد ۶۰ تا ۷۰ تنظیم کنید.

جیروسکوپ Gyroscope

تنظیم این قسمت کاملا به نوع و سطح بازی شما بستگی دارد. اگر بازی با حالت ژیروسکوپ را بلد باشید گزینه ON و اگر بلد نیستید و علاقه‌ای به این سبک بازی ندارید OFF را انتخاب کنید. بازی با حالت جیروسکوپ روشن نیاز به تمرین و یادگیری دارد پس اگر نمیتوانید در ابتدا با این حالت بازی کنید کاملا طبیعی است.

بخش Camera FOV

این اسلایدر بخشی است که روی فریم ریت و داغ کردن موبایل شما تاثیر مستقیم میگذارد. اما پیش از آن این بخش کاملا سلیقه ای است و باید با تنظیمات متفاوت در این بخش و بازی با آن تنظیمات به عدد دلخواه خود در بخش FOV برسید. با کم و زیاد کردن این عدد میزان دید شما از هدف و فضای اطراف بازی تغییر میکند.

بهترین تنظیمات و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile + آموزش

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل قسمت Audio و Graphics

این بخش از تنظیمات میتوانند در عملکرد شما در بازی و کیفیت بازی بسیار حائز اهمیت باشند پس باید با صبر و حوصله و آزمون و خطا به تنظیمات درست خود برسید. این شخصی سازی تنظیمات به مواردی همچون نوع گوشی موبایل و استفاده و یا عدم استفاده از لوازم جانبی بازی با موبایل مانند فن خنک کننده موبایل بستگی دارد.

بهترین تنظیمات کالاف دیوتی موبایل – بخش کیفیت گرافیک بازی

در قسمت کیفیت گرافیک یا Graphic Quality بهتر است گزینه Low یا Medium را تیک بزنید. این انتخاب های باعث میشود تا از داغ کردن گوشی و لگ های احتمالی حین بازی پیشگیری کنید.

بخش فریم ریت Frame rate

به طور معمول موبایل های امروزی نرخ تازه سازی ۶۰ هرتز دارند. با انتخاب گزینه High میتوانید بازی روان و راحتی را تجربه کنید.

موردی که باید در قسمت Audio and Graphics روشن ON باشد:

Real-Time Shadows

مواردی که باید در قسمت Audio and Graphics خاموش OFF باشند:

 • Depth of field
 • Ragdoll
 • Bloom
 • Anti-Aliasing

بخش BR Mode Graphic Style

برای داشتن تنظیمات بهتر و تجربه ای روان از بازی بهتر است گزینه Realistic را انتخاب کنید.

بهترین تنظیمات و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile + آموزش

بخش Adjust Screen

اکثر پلیر ها و حتی پروپلیر ها این گزینه را روی Auto Adjust تنظیم میکنند.

بخش Audio

تنظیمات صدا و Audio در بازی کاملا به انتخاب شما وابسته است. ممکن است صدای موزیک بازی تمرکز شما را حین بازی و یا صحبت با هم تیمی ها به هم بزند پس توصیه ما این است که آن را تنظیم کنید.

گاهی امکان دارد به دلیل باگ های نرم‌افزاری صدای بازی یا صدای هم تیمی ها برای هم قطع شود. با خاموش و روشن کردن میکروفون مشکل صدا برطرف خواهد شد.

ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

روی حالت FPV بروید

برخی از پلیر ها در حالت First Person بهتر و مسلط تر بازی میکنند و در واقع به این حالت از دید در بازی عادت کرده‌اند. اگر به حالت اول شخص عادت دارید حالت FPV را فعال کنید و به جای دید سوم شخص از این دید استفاده کنید. برخی دیگر نیز برای داشتن دید و کنترل بیشتر به حالت سوم شخص عادت دارند. پس برای داشتن بازی حرفه‌ای و تکنیکی باید نوع دید خود را به درستی تعیین کنید.

محل فرود خود را دقیق و با احتیاط انتخاب کنید

گاهی از اوقات لازم است تا در محل هایی که معمولا در نقشه فرود می آیید تجدید نظر کنید. میتوانید به همراه هم تیمی های خود در محل های منطقی تر و درست تری فرود بیایید که تا ۱۰ دقیقه اول زنده بمانید. بهتر است تا از اسلحه هایی که دارید اطمینان حاصل کنید و بعد با انمی مواجه شوید.

با تیم و به صورت گروهی بازی کنید

به همراه تیم فرود بیایید، با تیم حرکت کنید و با تیم و فکر شده حمله کنید. اگر هر یک از اعضا گروه وظایف خود را بدانند و در محل و زمان درست تصمیم های درست بگیرند، پیروز شدن در بازی های بتل رویال همچون کالاف دیوتی COD:Mobile بسیار آسان تر خواهد شد. اگر یک نفر از تیم همراهی نکند میتواند باقی هم تیمی ها را نیز به کشتن بدهد. پس اگر هنوز هم گروهی های مناسب و هماهنگی پیدا نکرده‌اید ایرادی ندارد که به صورت Solo و تک نفره بازی کنید.

به موقع Revive کنید

ریوایو کردن یا به عبارتی نجات دادن و زنده کردن هم تیمی در بازی های بتل رویال یکی از حساس ترین کارهای بازی است. امکان نجات دادن همگروهی از مرگ و حذف شدن از تیم فرصتی بسیار مناسب و ایده‌آل برای زنده ماندن و پیروز شدن در بازی است. اما نکته‌ای که شاید هیچ کس حین بازی به آن توجه نمیکند این است که Revive کردن اگر بد موقع و در مکان نامناسبی انجام شود، نه تنها باعث نجات آن فرد و ادامه بازی نمیشود، بلکه باقی تیم را نیز در خطر می‌اندازد! پس هر زمان که زمان و مکان مناسب برای زنده کردن و برگرداندن هم تیمی بود این کار را انجام دهید. در غیر این صورت از دست دادن یک فرد از گروه بهتر از باخت همه‌ی گروه میباشد.

حواستان به ذخایر تیر Ammo باشد

لوت کردن و جمع‌ آوری اسلحه، تیر، نارنجک، دود زا و… در طول بازی مهمترین کار بازی است. گاهی به دلیل بی تجربگی یا حواس پرتی و یا حتی درگیری های زیاد به دلیل محلی که فرود آمده‌اید نمیتوانید تعداد تیر های خود را بررسی کنید. به هنگام درگیری ها و به خصوص زمانی که تیم درگیر حمله است نداشتن لوت کافی و کم داشتن تیر یکی از ضعف های بزرگ تیم محسوب میشود. این اتفاق آنقدر مهم است که باید حتما روی نحوه لوت کردن و مانیتور کردن تعداد و نوع تیر هایی که برداشته‌اید تمرین کنید.

خرید تجهیزات اورجینال و اصل بازی با موبایل در پابجی دونی

هر موبایل پلیری که روی موبایل خود بتل رویال های جذابی همچون کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile و پابجی موبایل PUBG Mobile بازی میکند پس از مدتی بازی کردن و آشنایی با لوازم جانبی بازی با موبایل، لوازمی که برای رشد سطح بازی خود نیاز دارد تهیه میکند. این لوازم پابجی و کالاف باعث ایجاد حس راحتی و بازی هر چه حرفه‌ای تر شده و پس از مدت ها شاهد رشد عملکرد خود در بازی های بتل رویال خواهید بود. برای مشاهده انواع تجهیزات گیمینگ موبایل به منو پابجی دونی مراجعه کنید.

۴۷ thoughts on “بهترین تنظیمات و ترفندهای کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile + آموزش

 1. ایمان says:

  سلام من توی بلت نمیتونم از اون باکس قرمزه تفنگای خودمو بردارم دکمش نیستش با چهارتا گوشیم تست گرفتم فهمیدم از تنضیماتمه چیکار کنم درست شه؟؟؟

 2. ایمان says:

  سلام من توی بلت نمیتونم از اون باکس قرمزه تفنگای خودمو بردارم دکمش نیستش با چهارتا گوشیم تست گرفتم فهمیدم از تنضیماتمه چیکار کنم درست شه؟؟؟

 3. علی says:

  حین بازی دوتا متن میاد پایین تصویر.

  ۱-سمت چپ نوشته: Gerphic Qulity کیفیت گرافیک بازی رو نشون میده.

  ۲-سمت راست پایین یه کد هست.. اون کد چیه ؟ کارش چیه؟ چطور مخفی میشه ؟

 4. انیس says:

  سلام.چجوری میتونم دکمه زوم رو طوری بزارم که ب دلخواه زوم کنم و وقتی انگشتم رو برداشتم بازم زوم بمونه نه اینکه از حالت زوم بیاد بیرون.راهنمایی کنید

 5. انیس says:

  سلام.چجوری میتونم دکمه زوم رو طوری بزارم که ب دلخواه زوم کنم و وقتی انگشتم رو برداشتم بازم زوم بمونه نه اینکه از حالت زوم بیاد بیرون

 6. Reza says:

  سلام.اسم بازی من خود به خود تغییر کرده بعد الان میخام اسم عوض کنم میزنه ارور میده میگه نام شما رمز گزاری شده.باید چیکار کنم

 7. Cp says:

  من با یه روش سی پی رایگان صد در صدی گرفتم طرف یه کلن زده گفت بازی های کلنی رو انجام بدید هرچی امتیاز بالا بگیریم سی پی میده من ۱۲۵۶۰امتیاز نبرد گرفتم ۲۴۰۰تا سی پی رایگان داد اگه شما هم می‌خوایم به این کلنی که می‌نویسم بپیوندید هم میتونید گانتونو طلایی کنید هم میتونید سی پی جایزه بگیرید گان لجندری بگیرید من الان دارم سی پی هارو جمع میکنم تا بتونم یه گردونه شانس صفر تا صد بخرم شماهم به این کلن حتما بپیوندید و از سی پی های رایگان لذت تمام ببرید بچها اسم کلنش هم dragnهستش زود تر بپیوندید تا سی پی ها رو از دست ندید

 8. ناشناس says:

  من بلدم ۱۵۰۰۰۰ سی پی رایگان بگیرم اما باید داخل یه کلن جوین بشید و فقط کلن نیست باید بازیتو ن هم خوب باشه

 9. امیررضا says:

  سلام من نمیتونم کیفیت کالافم رو به very high ببرم و نمیتونم بیشتر از medum بالا ببرم لطفا کمکم کنید

 10. ilmah says:

  سلام
  توی بتل رویال نمیتونم تیراندازی کنم و بازیکن به طور خودکار تیراندازی میکنه، کسی میدونه چیکار باید بکنم؟؟

 11. Meraj says:

  سلام من وقتی بتل رویال بازی میکنم فقط دست هاشو با اسلحه میبینم نه کل آدمو اگه کسی بلده بگه چون تو گوگل هم زدم درباره این هیچی نمیاره

  ممنون .

  • SALEH.JOCKER says:

   سلام.
   باید در قسمتی که مرحله خود را انتخاب می نمایید یا میشه گفت آنجایی که نقشه را می‌گذارید روی بلک اوت پایین نقشه ها نوشته شده است
   FPP و TPP.
   گزینه FPP دست و اسلحه.
   گزینه TPP کل کاراکتر
   با تشکر

 12. mahdi.arghavan says:

  پی پال ک تحریمه و ایرانی ها نمیتونن ازش استفاده کنند
  راه های دیگه هم هست پلی زود از بین میرن
  مثلا یک سری وب سایت هست ک با زیر مجموعه آوردن ب اضای ۳۰ تا زیر مجموعه ۱۰۰۰ تا سیپی و ۱۰۰۰۰ تاسی بگیرید ولی خب طیه یک ماه از بین میرن

  تنها راهش خریدع سیپی از سایتای معتبره

 13. mahdi.arghavan says:

  پی پال ک تحریمه و ایرانی ها نمیتونن ازش استفاده کنند
  راه های دیگه هم هست پلی زود از بین میرن
  مثلا یک سری وب سایت هست ک با زیر مجموعه آوردن ب اضای ۳۰ تا زیر مجموعه ۱۰۰۰ تا سیپی و ۱۰۰۰۰ تاسی بگیرید ولی خب طیه یک ماه از بین میرن

 14. Mikaik1380 says:

  سلام ممنوم بابت راهنمایی هاتون
  واینکه میخوام چطور میشه CPرایگان گرفت از کالاف بعضیام میگن میشه هک کرد لطفا راهنمایی کنید ممنون

  • علی says:

   محض اطلاع سی پی رایگان باعث بن شدن اکانت میشه چرا؟ چون هر سی پی دارای یک کدهست و پس از خرید بال پس یا …. کد سی پی برای اکتیویژن ارسال میشه اگه کد درست بود که هیچی اما اگه کد اشتباه بود اکانت شما بن میشود … پس خواهشا سی پی رایگان نگیرید مگه اینکه از اکانتتون خسته شده باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *