تفاوت دسته بازی و تریگر های موبایل (مغناطیسی، لیزری، مکانیکی، بلوتوثی)

تفاوت دسته بازی و تریگر های موبایل (مغناطیسی، لیزری، مکانیکی، بلوتوثی)

در عصری که موبایل گیمینگ روز به روز طرفداران بیشتری پیدا می‌کند، تنوع و کیفیت لوازم جانبی موبایل گیمینگ هم اهمیت بالاتری پیدا کرده‌ است. ممکن است گاهی به عنوان موبایل گیمر، حتی اگر سال ها بازی حرفه ای کرده باشید، هنوز هم انتخاب دسته بازی و تریگر های موبایل ایده‌‌آل برایتان سخت و گیج کننده باشد.

با مطالعه‌ی این مقاله پابجی دونی می‌توانید با انواع و تفاوت های دسته پابجی Pubg و کالاف دیوتی Call Of Duty موبایل آشنا شوید و همینطور برای خریدن دسته بازی موبایل مناسب خود آمادگی ذهنی لازم را پیدا کنید.

دسته بازی و ترگیر پابجی و کالاف دیوتی موبایل چیست؟

در بازی های موبایل فرمان ها و دکمه‌های متعددی وجود دارد تا بتوانید روند بازی را کنترل کنید. تریگر ها و دسته بازی های موبایل گیمینگ به شما کمک می‌کنند تا بتوانید هم زمان روی چند فرمان تسلط و کنترل داشته باشید. این امر موجب می‌شود که سرعت عمل و تمرکزتان در بازی بالا برود و پس از مدتی تمرین کردن سطح بازیتان بسیار بالاتر برود.

انواع مختلف دسته بازی موبایل

دسته بازی و تریگر های موبایل گیمینگ را می‌توان به ۲ شکل دسته بندی کرد. اول نوع عملکرد دسته بازی و دوم تعداد تریگر ها/دکمه های دسته بازی. دسته بازی های موبایل را از نظر نوع عملکرد می‌توان به دسته بازی مغناطیسی، لیزری، مکانیکی و بلوتوثی و از نظر تعداد دکمه ها به دسته بازی های ۲ انگشتی، ۴ انگشتی، ۶ انگشتی و… تقسیم کرد. هر دسته بازی مغناطیسی، مکانیکی لیزری و بلوتوثی می‌تواند یکی از انواع ۲ انگشتی، ۴ انگشتی و… باشد.

در این مقاله قصد داریم تا انواع مختلف دسته بازی و ترگیر های موبایل از نظر عملکردی را به شما معرفی و تفاوت های آن ها را بررسی کنیم.

دسته بازی مکانیکی، اولین دسته بازی های موبایل گیمینگ

یکی از رایجترین انواع دسته بازی موبایل، دسته بازی های مکانیکی هستند. این نوع دسته بازی ها به دلیل داشتن فرانید مکانیکی در لمس فرمان روی صفحه این گونه نام گذاری شده‌اند. دسته بازی های مکانیکی جز اولین تجهیزات گیمینگ موبایل بودند که ساخته و به بازار عرضه شدند. یکی از پرطرفدار ترین و اولین دسته بازی های مکانیکی،‌ دسته بازی شش انگشتی ممو Memo AK66 بود که علاوه بر داشتن دسته نگهدارنده یا گریپ، با داشتن ۴ پدال، امکان بازی ۶ انگشتی را برای موبایل گیمر ها فراهم می‌کرد.

در دسته بازی های مکانیکی با فشردن پدال ها بازویی ها با استفاده از سری های سیلیکونی صفحه نمایش موبایل را لمس می‌کنند. کمپانی ممو پس از ایجاد تغییر در طراحی و ساختار دسته بازی شش انگشتی AK66، دسته بازی شش انگشتی فن دار ممو Memo AK77 و پس از آن دسته بازی ۶ انگشتی با قابلیت خنک کنندگی هیت سینکی ممو Memo AK88 را به بازار عرضه کرد.

دسته بازی مغناطیسی، بدون تأخیر و بسیار راحت

دسته بازی های مغناطیسی با مکانیزمی بسیار ساده، الکتریسیته انگشت شما را به صفحه موبایل منتقل کرده و باعث ایجاد عمل تاچ روی صفحه‌ی موبایلتان می‌شوند. این فرایند دقیقا مانند آن است که خودتان صفحه گوشی موبایل را لمس کنید. بنابراین تأخیر در عملکرد دسته پابجی و کالاف دیوتی مغناطیسی صفر است. این دسته بازی ها به دلیل آن که بدون کوچکترین ضربه‌ای فرمان مورد نظر را لمس می‌کنند نسبت به دسته بازی های مکانیکی موبایل طرفداران بیشتری دارند. این نوع دسته بازی ها پس از معرفی و همه گیر شدن دسته بازی D9 در میان موبایل گیمر ها بیشتر شناخته شدند.

پس از ارتقا یافتن دسته بازی و تریگر های مغناطیسی موبایل، دسته بازی های مغناطیسی با دسته نگهدارنده طراحی و به بازار عرضه شدند. این دسته بازی ها دقیقا مانند دسته بازی های مکانیکی که دسته نگهدارنده دارند، بسیار راحت و ارگونومیک هستند و تنها تفاوت آن ها نوع عملکرد تریگر هاست. تریگر های دسته بازی های مغناطیسی به صورت کلید و دکمه است و احساس لمس کلید های ماوس را به شما منتقل میکند. از بهترین و با کیفیت ترین دسته بازی های مغناطیسی می‌توان به دسته بازی موبایل مغناطیسی ۶ انگشتی مدل G21، دسته بازی موبایل مغناطیسی ریلمی Realme و دسته پابجی مغناطیسی باسئوس Baseus Red Dot اشاره کرد.

دسته بازی لیزری، شلیک رگباری با تمام اسلحه ها!

دسته بازی هایی که تغییر و تحول بزرگی در موبایل گیمینگ ایجاد کردند، دسته بازی های لیزری بودند. این نوع دسته بازی پس از عرضه‌ی دسته بازی های مکانیکی و مغناطیسی تهیه و تولید شده‌اند و در حال حاضر معروف ترین و پر تقاضا ترین دسته بازی ها در میان موبایل گیمر ها به شمار می‌روند. عملکرد دسته بازی های لیزری همانند دسته بازی مغناطیسی است اما تفاوت بسیار بارزی دارد. این دسته بازی ها قادر هستند که با تنها یک بار فشار تریگر/دکمه چندین بار در ثانیه فرمان لمس را به صفحه موبایل منتقل کنند. این فرکانسی که به صفحه موبایل داده می‌شود قابل تنظیم بوده و می‌توانید سرعت لمس را تعیین کنید.

نکته‌ی قابل توجه درباره این نوع دسته بازی آن است که این تکنولوژی عموما برای فرمان شلیک بازی های بتل رویال همچون پابجی موبایل Pubg Mobile، کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile، اپکس لجندز موبایل Apex Legends Mobile، فورتنایت موبایل Fortnite Mobile و… استفاده می‌شود. تکنولوژی شلیک رگباری به شما این امکان را می‌دهد تا بتوانید با اسلحه های تک تیر هم به شکل رگباری شلیک کنید. با داشتن دسته بازی لیزری همچون دسته بازی لیزری پابجی PUBG گیمسر Gamesir F4 Falcon دشمنان شما در بازی در مقابل شما هیچ شانسی نخواهند داشت، زیرا شما با سرعت باورنکردنی آن ها را از بین خواهید برد!

دسته بازی بلوتوثی، حس بازی با کنسول

دسته بازی بلوتوثی یا گیمپد بلوتوثی معمولا در ۳ نوع طراحی و به بازار عرضه می‌شوند. مدل اول دسته بازی یکطرفه است که موبایل داخل آن قرار گرفته و دکمه های کنترل در یک سمت (چپ یا راست) قرار می‌گیرد. در مدل دو طرفه موبایل داخل دسته بازی قرار گرفته و دکمه های کنترل کننده بازی دو طرف موبایل قرار دارند. در نوع سوم گیمپد یک دسته بازی مشابه دسته بازی کنسول بوده و در بالای آن گیره‌ی نگهدارنده موبایل قرار دارد. دسته بازی های بلوتوثی موبایل گیمینگ دقیقا احساس بازی با کنسول را به پلیر القا می‌کنند.

گیمپدهای بلوتوثی یکطرفه به دلیل جمع و جور بودن و داشتن تنها کلید های مهم مانند شلیک، نشانه گیری، پرش و… طرفداران بیشتری دارد. تمامی مدل های دسته بازی بلوتوثی برای موبایل گیمینگ ایده‌آل هستند، اما گاهی اوقات برخی از بازی ها اجازه‌ی استفاده از آن ها در بازی را نمی‌دهند. بنابراین این نوع دسته بازی با تمام بازی های موبایلی سازگاری ندارند. همچنین پیش از خریداری باید چک کنید که با موبایل شما سازگاری داشته باشند. این نوع دسته بازی ها با یک اپلیکیشن واسط می‌توانند از طریق بلوتوث به موبایل شما وصل شوند و با آن ها بازی کنید. از دسته بازی های بلوتوثی محبوب و درجه یک می‌توانیم به دسته بازی های بلوتوثی فلای دیجی FlyDIgi Wasp 2، Wasp 2 Pro و Gamesir X2 اشاره کنیم.

جمع بندی – کدام نوع دسته بازی را تهیه کنم؟

حالا که تفاوت ها و نحوه‌ی کارکرد دسته بازی های موبایل را مطالعه کردید، باید تصمیم بگیرید که کدام نوع دسته بازی را ترجیح می‌دهید. تمامی این دسته بازی ها باعث می‌شوند تا کنترل شما بر روی بازی بیشتر و فاصله‌ی انگشتان شما در حین بازی اصلاح شود. برای انتخاب و خریداری دسته بازی مناسب می‌توانید از پرسش و پاسخ زیر کمک بگیرید:

آیا می‌خواهید سرعت پیشرفت و شلیک کردن شما در بازی افزایش چشم گیری پیدا کند؟ انواع دسته بازی لیزری مناسب شما هستند.

آیا دوست دارید تریگر های جمع و جور بدون دسته نگه دارنده تهیه کنید که بتوانید از فن رادیاتور خنک کننده موبایل هم استفاده کنید؟ تریگر های مکانیکی، لیزری یا مغناطیسی بخرید که دسته نگهدارنده یا گریپ ندارند و صرفا دکمه/ماشه هستند و پشت موبایلتان را نمی‌پوشانند.

آیا برای شما داشتن بیش از ۲ دکمه/ماشه مهم است تا ۶ انگشتی یا با تمام انگشتان بازی کنید؟ دسته بازی مکانیکی ۶ انگشتی یا دسته بازی بلوتوثی بخرید.

اگر برای خریداری دسته بازی مناسب خود همچنان ابهامی دارید می‌توانید در ساعات کاری پابجی دونی با پشتیبانی آنلاین یا تلفنی ما در تماس باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *