حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile یکی از محبوب ترین و پرطرفدار ترین بازی های موبایلی است. عرضه این بازی در یکم اکتبر سال ۲۰۱۹ به یکی از بزرگ ترین اتفاقات موبایل گیمینگ تاریح به شمار می‌آید. در سال اول عرضه، این بازی ۲۷۰ میلیون بار دانلود شد که درآمد ۴۸۰ میلیون دلاری را برای آن به ارمغان آورد. اما آیا تمام حقایق مخفی این بازی را می‌دانید؟ در این بلاگ پابجی دونی قصد داریم تا حقایق کالاف دیوتی موبایل را معرفی و بررسی کنیم.

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

روزانه بیش از ۱۹۰۰ ساعت پلی تایم کالاف دیوتی

طبق یک مطالعه، اگر زمان بازی همه بازیکنان را در یک روز از تمام نسخه‌ های Call of Duty جمع بزنیم، در یک روز از ۱۹۰۰ ساعت بازی عبور می‌کند. این آمار شگفت انگیز این واقعیت نشان می دهد که بازی Call of Duty یکی از محبوب ترین بازی های تمام دوران است.

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

دلیل پنهان وجود خرس های عروسکی در Sanitarium

به غیر از لوکیشن Sanitarium در COD Mobile، که در آن تعداد زیادی خرس عروسکی پخش شده است، کل نقشه Isolated دارای خرس های عروسکی قهوه ای بسیاری است که در اطراف قرار گرفته اند. اما آیا می‌دانید راز پشت وجود این خرس های قهوه‌ای چیست؟
طبق برخی نظریه ها، یکی از توسعه دهندگان بازی کالاف دیوتی موبایل یک دختر داشت، اما متأسفانه او در سن بسیار پایین درگذشت. خرس های عروسکی یکی از اسباب بازی های مورد علاقه او بودند. بنابراین، برای ادای احترام به او، توسعه دهندگان بازی Call of Duty Mobile خرس های عروسکی را در سراسر نقشه به خصوص در Sanitarium اضافه کردند. شاید این یکی از تلخ ترین حقایق کالاف دیوتی موبایل باشد که بسیاری از موبایل گیمر ها از آن بی اطلاع هستند…

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

نقش حیاتی سازنده بازی Candy Crush در COD Mobile

باور این موضوع ممکن است برای شما دشوار باشد، اما حقیقت دارد! توسعه دهنده بازی معروف Candy Crush یعنی King، به ایجاد COD Mobile کمک کردند. در واقع، در سال ۲۰۱۴، اکتیویژن سازندگان Candy Crush، King را خریداری کرد. در نهایت، آنها نقش مهمی در ساخت Call of Duty Mobile در سال ۲۰۱۸ داشتند. بنابراین، می‌توان گفت که سازندگان Candy crush در توسعه COD Mobile نقش حیاتی داشتند.

مشخصات و خرید انواع هدست و هندزفری گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

پابلیشر های متنوع در نقاط مختلف دنیا

Activision ناشران متعددی را برای افزایش دسترسی Call of Duty Mobile در مناطق مختلف جهان در اختیار دارد. ناشران اصلی این بازی Garena (SA)، Timi (آمریکا)، Tencent (چین، کره و دریا) و VNG Games (منطقه ویتنام) و … هستند. این حرکت متفاوت و هوشمندانه کمپانی Activision این بازی را برای بازیکنان مناطق مختلف دنیا به محبوبیت بی سابقه ای رسانده است.

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

انتشار نسخه‌ی تست پیش از نسخه بتا!

نسخه بتا Call of Duty Mobile ابتدا در سال ۲۰۱۹ منتشر شد. اما مدتی بعد مشخص شد که برخی از پلیر های استرالیایی و برخی از دیگر کشور ها توانسته‌اند نسخه‌ی تست را در ماه می ۲۰۱۸ بازی کنند. این در حالیست که اکثر گیمر ها در سال ۲۰۱۹ به این نسخه بتا دسترسی داشته‌اند.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی لیزری موبایل و دسته کالاف و پابجی لیزری اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

تغییر اسم برخی اسلحه ها از حقایق کالاف دیوتی موبایل

یکی از اسلحه هایی که در طی زمان نامش تغییر کرد، اسلحه‌ی Death Machine بود. این اسلحه در مود های Multiplayer و Zombies در اختیار پلیر ها قرار می‌گرفت. این اسلحه در ابتدا Scyhthe نام داشت و به طور ناگهانی و بدون توضیحی به Death Machine تغییر نام پیدا کرد. برخی از اسلحه های دیگر این بازی هم طی سال ها تغییراتی داشته‌اند.

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

ماوس و کیبورد پلیر ها در مقابل موبایل پلیر ها

ابتدا لازم است توضیح مختصری درباره Emulator پلیر ها بدهیم. این پلیر ها کسانی هستند که با کامپیوتر خود نسخه موبایلی Call of Duty را بازی می‌کنند. در سال های اولیه انتشار بازی کالاف دیوتی موبایل، این پلیر ها به اشتباه با موبایل پلیر های اندرویدی مچ می‌شدند. این ایراد بازی موجب می‌شد تا کسانی که با ماوس و کیبورد بازی می‌کردند مقابل موبایل پلیر های اندرویدی قرار بگیرند و کار را برای موبایل پلیر ها سخت می‌کرد. پس از مدتی این ایراد برطرف شد تا کسانی که با کامپیوتر بازی می‌کردند با هم مچ شدند.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی مغناطیسی موبایل و دسته کالاف و پابجی مغناطیسی اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

کالاف دیوتی آنلاین، پدربزرگ کالاف دیوتی موبایل

پیش از کالاف دیوتی موبایل، بازی کالاف دیوتی آنلاین در سال ۲۰۱۴ در چین منتشر شد. تنها ساکنین داخل کشور چین به این بازی دسترسی داشتند. کالاف دیوتی آنلاین بسیاری از ویژگی های کالاف دیوتی موبایل را دارا بود و سال ها پیش از عرضه کالاف دیوتی موبایل در چین منتشر شده بود. این بازی رایگان بوده و سعی داشته تمامی آیتم های بازی های کالاف دیوتی را داشته باشد. اسکین، گیم مود های متفاوت و… از ویژگی های این بازی بود. در حقیقت این بازی مقدمات توسعه بازی کالاف دیوتی موبایل را فراهم کرد.

حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

Elite Squad یا Call of Duty Mobile ؟

ممکن بود نام بازی کالاف دیوتی نسخه موبایل Elite Squad باشد. زیرا یکی از سازندگان بازی به نام Timi Studios پیش از گرفتن مجوز های لازم برای بازی کالاف موبایل مطمئن نبودند که آیا حق آن را دارند که بازی کالاف دیوتی موبایل را منتشر کنند یا خیر. بنابراین تریلری در سال ۲۰۱۸ منتشر شد که در آن نسخه‌ی ابتدایی بازی را به نمایش گذاشته بودند. نامی که در تریلر این بازی معرفی شد، Elite Squad بود. این بازی که در سال ۲۰۱۷ تا ۲۰۱۸ وجود داشت، در حقیقت نسخه‌ی اولیه‌ی COD موبایل بود.

نبودن لگد افقی اسلحه Horizontal Recoil در بازی

پس از انتشار اولیه بازی، هیچ یک از اسلحه‌ هایی که اکنون در بازی می‌بینیم، لگد افقی نداشتند. به همین دلیل بازی برای بسیاری از پلیر ها راحت شده بود. بعداً، با برخی به‌روزرسانی‌های پچ، Activision لگد اسلحه به صورت افقی را به اسلحه های بازی اضافه کرد. پس از آن ملحقات یا Attachment هایی در Gunsmith معرفی شد که برای کاهش لگد اسلحه ها مفید بود.

حقایق کالاف دیوتی موبایل ، یکی از جذاب ترین بازی های تاریخ

Call of Duty Mobile یک بازی شوتینگ رایگان است که توسط TiMi Studio Group ساخته و توسط Activision منتشر شده است. این بازی که در ۱ اکتبر ۲۰۱۹ منتشر شد، به یکی از بزرگ‌ترین بازی های موبایلی تاریخ، با درآمدی بالغ بر ۴۸۰ میلیون دلار با ۲۷۰ میلیون بار دانلود در طول یک سال تبدیل شد.

پیشنهاد می‌کنیم تا برای آشنا شدن با بازی وارزون موبایل، دیگر شاهکار کمپانی نامی اکتیویژن، حتما از مقاله‌ی همه چیز درباره بازی وارزون موبایل Warzone Mobile دیدن فرمایید.

One thought on “حقایق عجیب راجع به کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *