جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) – تابستان ۱۴۰۱

آموزش جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی

یکی از دغدغه های اساسی موبایل گیمر ها کنترل و کاهش پینگ بازی های موبایل است. برای کاهش دادن پینگ در بازی ها راه هایی وجود دارد که اگر آن ها را یادبگیرید و انجام دهید می‌توانید طی چند دقیقه پینگ بازی را تا حد قابل توجهی پایین آورده و از لگ و تأخیر در بازی و یا فریز شدن آن جلوگیری کنید. پینگ بالا در بازی باعث می‌شود تا نتوانید پا به پای هم تیمی ها و یا حریفانتان جریان بازی را بفهمید و بیشتر اوقات بطور ناعادلانه‌ای باید بازی را واگذار کنید. اگر می‌خواهید تا راه های کاهش پینگ تضمینی را یاد بگیرید تا انتهای این مقاله همراه پابجی دونی باشید.

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

پینگ Ping چیست و پایین بودن آن چه فایده‌ای دارد؟

اول از همه باید در مورد مفهوم پینگ صحبت کنیم. پینگ زمان یا سرعت ارسال سیگنال از موبایل، کامپیوتر یا کنسول شما به شبکه اینترنت است. مثلا در بازی های بتل رویالی مثل پابجی موبایل PUBG، کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty، فورتنایت موبایل Fortnitاپکس لجندز موبایل Apex Legends و… شلیک می کنید،‌ یک سیگنال تیراندازی به سرور بازی ارسال می‌کنید.

بعد از اینکه سرور اطلاعات شلیک به حریف را دریافت کرد، لازم است تا یک تأییدیه به شما بازگرداند که مشخص کند آیا به حریف شلیک شده یا نه. اینجاست که پینگ و عدد آن تعیین کننده است! پینگ مدت زمانی است که اطلاعات بین شما و سرور رد و بدل می‌شود. هر چه این عدد بیشتر باشد،‌ سرعت رفت و برگشت اطلاعات بیشتر است و در نتیجه با تأخیر و لگ مواجه خواهید شد که در بازی های شوتر و بتل رویال با مشکلات اساسی مواجه خواهید شد.

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

معایب و عوارض بالا بودن پینگ Ping در پابجی Pubg و کالاف Call Of Duty:

  • تیراندازی و شلیک های شما دیر رجیستر می‌شود
  • زمان پاسخگویی یا Response Time شما در بازی دیر است
  • تجربه‌ی لگ که بازی شما را خراب می‌کند
  • در درگیری های نزدیک به احتمال زیاد میمیرید

راه های تضمینی کاهش پینگ Ping در بازی های موبایلی – جدید (آپدیت تابستان ۴۰۱)

در ادامه راه هایی برای کاهش پینگ Ping در بازی های موبایل پیشنهاد می‌کنیم که تنها با انجام دادن چند مورد از آن ها هم می‌توانید پینگ را در بازی های موبایلی خود پایین ببرید.

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

استفاده از اینترنت پرسرعت و ریست کردن مودم یا روتر

بهتر است تا برای داشتن تجربه بازی و گیمپلی بهتر و روانتر بهترین و پرسرعت ترین اینترنتی که در دسترس دارید را برای بازی انتخاب کنید. اگر گوشی موبایل شما در حین بازی برای گرفتن اینترنت بهتر مدام از روی وایفای به LTE برود و برعکس باعث می‌شود تا گوشی موبایل و باتری شما گرم شود و حتی میان بازی کردن داغ کند. پیش از شروع بازی موبایلتان را روی بهترین اینترنتی که می‌توانید تنظیم کرده تا پینگ پایدار و پایین تری داشته باشید.

با گذشت زمان، Cache روتر یا مودم شما پر می شود و در اتصال به اینترنت وایفای با مشکل مواجه می‌شوید. روشن و خاموش کردن یا به اصطلاح ریست Reset کردن روتر Cache را پاک می کند و مودم و روتر شما را به حالت اولیه باز می گرداند.

مشخصات و خرید انواع هدست و هندزفری گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

خنک نگه داشتن گوشی موبایل با فن خنک کننده – روش های کاهش پینگ

یکی از اصلی ترین عوامل تجربه‌ی تأخیر و لگ در بازی، داغ شدن باتری و گوشی موبایل شماست. در این مواقع پینگ به طور عجیبی بالا می‌رود، نور دستگاه به طور خودکار کم می‌شود و تقریبا بازی کردن با آن گوشی موبایل ناممکن می‌شود. در این مواقع نمی‌توانید دمای گوشی موبایل را کنترل کنید و یا به بازی ادامه دهید و گیمپلی روانی را تجربه کنید. داغ شدن باتری و گوشی موبایل می‌تواند باعث ایجاد آسیب های جبران ناپذیر به سخت افزار موبایلتان شود.

برای کاهش پینگ بازی موبایلی و داشتن گیم پلی راحت و روان، پینگ ایده‌‌آل و روان، گوشی موبایل سالم، سلامت باتری بالا و سطح بازی و سرعت بالاتری باید برای گوشی موبایلتان فن خنک کننده موبایل تهیه کنید. برای مشاهده قیمت و یا خریداری خنک کننده موبایل مناسب حتما از صفحه خنک کننده موبایل و تبلت پابجی دونی دیدن فرمایید. در پابجی دونی تنوع بی نظیری از خنک کننده های به روز و قدرتمند گوشی، تبلت و آیپد موجود کرده‌ایم تا بتوانید بهترین خنک کننده را برای دستگاه خود خریداری کنید.

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

دستگاه های دیگر را از شبکه اینترنت خود حذف قطع کنید

دستگاه های متصل به وایفای برای اتصال بهتر به Wi-Fi با یکدیگر رقابت می کنند. وصل بودن تلویزیون‌ های هوشمند، کامپیوتر ها، تلفن‌های همراه، ساعت‌ های هوشمند و… به اینترنت وایفای باعث می‌شوند تا شما در بازی های موبایلیتان دچار لگ و تأخیر شوید و پینگتان در بازی بالا برود. اگر در بازی لگ دارید، اتصال این دستگاه ها به اینترنت را قطع کنید. اگر موبایل پلیر و گیمر حرفه‌ای هستید هم وقتش رسیده تا برای داشتن پینگ خوب در بازی های خود، مودم و اینترنت اختصاصی داشته باشید!

مشخصات و خرید انواع دسته بازی مغناطیسی موبایل و دسته کالاف و پابجی مغناطیسی اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

بستن اپلیکیشن های پس زمینه در حین بازی

پیش از باز کردن بازی مورد نظرتان فقط چند ثانیه زمان بگذارید تا از اپلیکیشن های باز گوشی موبایلتان خارج شوید. این اپلیکیشن های فعال پس زمینه گوشی موبایل رم RAM گوشی موبایل شما را مشغول نگه می‌دارند. همینطور بیشتر اپلیکیشن ها نیاز به اینترنت دارند و این یعنی هم پهنای باند اینترنت و هم رم گوشی موبایلتان درگیر این اپلیکیشن های باز خواهند بود. این مسئله باعث می‌شود تا پینگ شما بالاتر از حالت نرمال باشد و در بازی با مشکل مواجه شوید.

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

مدیریت حافظه گوشی موبایل

برای تجربه‌ی بازی روان و گیمپلی راحت باید حواستان به Storage یا حافظه گوشی موبایلتان باشد. همینطور بسیاری از اپلیکیشن های موبایل حافظه Cache را اشغال می‌کنند. بنابراین لازم است تا حافظه‌ی گوشی موبایلتان را کنترل کنید و موارد اضافی و همچنین حافظه‌ی Cache را پاکسازی کنید.

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

تنظیم منطقی گرافیک بازی

هرگاه حس کردید که در بازی پینگتان ناگهان بالا میرود، بازی لگی شده و یا گوشی موبایل شما به راحتی داغ می‌کند، بدانید وقتش رسیده تا تنظیمات گرافیک بازی را طبق توانایی های گوشی موبایل و اینترنتی که دارید تغییر دهید. برای رسیدن به بهترین و منظقی ترین تنظیمات گرافیکی لازم است تا آزمون و خطا کنید تا در عین داشتن تنظیمات گرافیک مناسب، از داغ شدن گوشی و فشار آمدن به آن و همچنین بالا رفتن پینگ جلوگیری کنید.

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

غیرفعال کردن دانلود های پس زمینه و آپدیت خودکار

هنگامی که می‌‌‌خواهید با موبلتان بازی کنید لازم است تا دانلود های در حال انجام را متوقف کنید. گاهی اوقات هم قابلیت آپدیت خودکار گوشی موبایلتان روشن است. در این صورت ممکن است هر لحظه شروع به آپدیت کردن اپلیکیشن ها کند. این موضوع باعث می‌شود تا پهنای باند اینترنت شما درگیر دانلود و آپدیت های پس زمینه شود و پینگ Ping شما در بازی افزایش پیدا کند. قابلیت آپدیت خودکار را غیرفعال و همینطور دانلود اپلیکیشن ها را متوقف کنید تا در بازی پینگ بهتری داشته باشید.

جدیدترین شیوه های کاهش پینگ در بازی های موبایلی (تضمینی) - تابستان ۱۴۰۱

تغییر سرور VPN و سرور بازی

برای اکثر بازی های موبایلی نیاز است تا از وی پی ان VPN استفاده کنید. برای اطلاع از لیست بهترین وی پی ان های بازی به مقاله‌ی رفع تحریم و حل مشکل ورود به بازی پابجی موبایل PUBG Mobile با پینگ عالی سر بزنید. پس از نصب VPN های مناسب لازم است تا هنگام اتصال و روشن کردن وی پی ان، بهترین سرور را انتخاب کنید تا در بازی پینگ پایین تری داشته باشید.

در برخی بازی ها امکان انتخاب سرور وجود دارد. به طور مثال در بازی پابجی موبایل PUBG Mobile سروری را انتخاب کنید که عدد پینگ آن پایین تری بوده و به رنگ سبز است. یادتان باشد تا تغییر سرور در برخی بازی ها محدودیت دارد. پس سرور بازی خود را با دقت انتخاب کنید.

پایین آوردن رزلوشن صفحه

اگر در حین بازی با لگ و تأخیر مواجه شدید، سعی کنید ببینید که آیا می توانید وضوح صفحه یا Screen Resolution را از تظیمات موبایل کاهش دهید یا خیر. از آنجایی که همه گوشی های موبایل از وضوح صفحه نمایش چندگانه پشتیبانی نمی‌کنند، بسیار مهم است که گوشی موبایلی که می‌خواهید با آن بازی کنید را به خوبی بشناسید. گاهی استفاده از وضوح صفحه پایین‌ تر می‌تواند پینگ شما را کاهش دهد و سرعت اینترنت را بهبود بخشد.

کلام آخر – بازی با پینگ PING پایین ممکن است!

اگر می‌خواهید در بازی های موبایلی پینگ خوبی را داشته باشید، حتما راه هایی که پیشنهاد کردیم را انجام دهید. همچنین می‌توانید سرعت، دقت و تمرکز خودتان را با خریداری انواع دسته بازی موبایل بالا برده تا در کنار پینگ خوب یک بازی حرفه‌ای را تجربه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *