مرجوعی سلیقه‌ای کالا، آری یا خیر؟!

آشنایی با مزایا و معایب مرجوعی سلیقه ای کالاهای بدون ایراد

فرایند مرجوعی کالا در فروشگاه های مختلف، متفاوت می‌باشد. این روز ها که خرید آنلاین بخش جدا نشدنی زندگی ماست، بهتر است چند حقیقت درباره اصول و دلایل صحیح مرجوعی و همچنین مرجوعی سلیقه ای کالا را با هم در این مقاله پابجی دونی مرور کنیم.

بازگشت سلیقه‌ ای کالا بدون داشتن خرابی، مزایا و معایب

در ابتدا لازم است تا معنی “مرجوعی سلیقه‌ای” را با هم مرور کنیم. بازگرداندن و مرجوع کردن سلیقه‌ای به این معناست که کالا دارای ایراد فنی، شکستگی و خرابی نیست و مشتری صرفا از کالایی که انتخاب کرده خوشش نمی‌آید. یعنی مشتری کالا را از حالت پلمپ و نو خارج کرده و سپس متوجه شده که به طور سلیقه‌ای محصول را دوست ندارد.

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

مرجوعی سلیقه‌ای کالا، آری یا خیر؟!

مزایای مرجوعی سلیقه ای کالا

اگر فروشگاه بپذیرد که کالای سالمی که از حالت پلمپ خارج شده و حتی در برخی موارد برای ساعت ها و روز ها استفاده شده را پس بگیرد، امکان دارد که در لحظه رضایت آن مشتری را جلب کند، اما در حقیقت با بازگرداندن آن محصول مرجوعی به فروشگاه، حق و حقوق مشتری های بعدی آن محصول را زیر پا می‌گذارد. کالا های مرجوعی این جور فروشگاه ها دور انداخته و از رده خارج نمی‌شوند. بلکه بار ها و بار ها به فروش می‌رسند و بازگردانده می‌شوند…

معایب مرجوعی سلیقه ای کالا

پذیرفتن مرجوعی سلیقه‌ای باعث می‌شود تا کالای باز و یا استفاده شده در کنار کالاهای نو به فروش برسد. باید بدانید که تمامی فروشگاه هایی که اقدام به ارائه سرویس مرجوعی در صورت عدم رضایت از کالا یا همون مرجوعی سلیقه ای می‌کنند، خواه ناخواه در کنار عرضه کالاهای آکبند و پلمپ کارخانه ای، کالاهای کارکرده، باز شده و در حد نو را هم به عنوان کالای نو به بعضی مشتری ها می‌فروشند. کالاهایی که صرفا به علت عدم تطابق با سلیقه مشتری مرجوع می‌شوند، به سطل زباله انداخته نشده و مجدد وارد انبار فروشگاه و فروشنده می‌شوند.

مشخصات و خرید انواع هدست و هندزفری گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

مرجوعی سلیقه‌ای کالا، آری یا خیر؟!

کدام فروشگاه ها کالا های پلمپ عرضه نمی‌کنند؟

با دانستن نحوه‌ی مرجوعی کالا به صورت سلیقه‌ای، متوجه میشویم که هر فروشگاهی که بدون بررسی صحت و سلامت محصول و باز نشدن پلمپ کارخانه، بازگشت کالا را می‌پذیرد، به احتمال قوی آن محصولات باز و یا استفاده شده را به عنوان کالای نو دوباره به فروش می‌رساند. اینگونه متأسفانه محصولات باز شده به دست مشتریانی که کالای نو و آکبند را سفارش داده‌اند می‌رسد.

بازگشت کالا ها به دلیل مشکلات فنی و خرابی، مزایا و معایب

فرایند اصولی مرجوعی کالا به این گونه است که مشتری اشکال فنی، خراب بودن محصول و یا عدم تطابق محصول با سفارش را به فروشگاه اعلام می‌کند و در صورت طی شدن مراحل احراز خرابی و اشکال، و تایید آن توسط فروشگاه، محصول باز شده مرجوع شده و فرایند بازگشت پول انجام می‌شود.

این محصولات بازگشتی در فروشگاه هایی که مرجوعی اصولی با در نظر گرفتن حقوق مشتریان را انجام می‌دهند، دیگر هرگز برای فروش در فروشگاه عرضه نخواهند شد.

مرجوعی سلیقه‌ای کالا، آری یا خیر؟!

مزایا مرجوعی اصولی کالا

مرجوعی صحیح کالا ها می‌تواند فروشگاه ها را متضرر کند، اما اصولی ترین و درست ترین فرایند قبول کالای مرجوعی است. با انجام اصولی فرایند مرجوعی کالا، حق و حقوق تمام مشتریان حفظ می‌شود. هم کالای با اشکال فنی از مشتری پس گرفته می‌شود و هم آن کالا به دلیل خرابی و بلا استفاده بود و از همه مهمتر پلمپ نداشتن، از فروشگاه خارج می‌شود.

معایب مرجوعی اصولی کالا

مرجوعی کالا ها به دلیل مشکلات فنری و خرابی، نه تنها هیچ عیبی ایجاد نمی‌کند، بلکه از دست به دست شدن کالاهای غیر آکبند، استفاده شده و خراب جلوگیری می‌کند و جلوی این چرخه غیر اخلاقی را می‌گیرد.

تنها عیب آن متوجه فروشگاه ها و فروشنده هاییست که کالاهای باز یا استفاده شده را عرضه می‌کنند! با رعایت این اصول توسط فروشنده ها و آگاهی مشتریان از فرایند مرجوعی اصولی، فروشگاه هایی که اقدام به عرضه و فروش کالای کارکرده، باز شده و در حد نو به جای کالای آکبند و نو می‌کنند شناخته می‌شوند و رفته رفته تعداد مشتریان راضی آن ها کاسته می‌شود.

مرجوعی سلیقه‌ای کالا، آری یا خیر؟!

رعایت حقوق مشتری با ارسال کالای نو، وظیفه بدیهی فروشگاه

برخی مشتری ها اغلب سوال عجیبی میپرسند که “لطفا کالای نو ارسال کنید!” یا “لطفا کالای مرجوعی برای ما ارسال نکنید!”

به نظرتان چنین دغدغه هایی از کجا سرچشمه می‌گیرند؟ این موارد بدیهی ترین وظایف یک فروشگاه آنلاین خرده فروشی محسوب می‌شود! اما چون بارها کالاهای مرجوعی استفاده شده و غیر پلمپ به دست مشتری رسیده، این دغدغه را برای مشتری ها ایجاد کرده و لازم می‌دانند هر بار به فروشنده ها یادآوری کنند که کالای فرستاده شده حتما پلمپ و استفاده نشده باشد.

این سوالات و دغدغه ها از یک یا چند تجربه تلخ قبلی سرچشمه می‌گیرند که یک دلیل بیشتر ندارد! مرجوعی سلیقه ای و تضعیف حق و حقوق مشتری بعدی که قیمت آکبند را برای کالا پرداخت کرده اما چیزی که تحویل میگیرد یک کالای باز شده، کار کرده و غیر آکبند هست!

مرجوعی سلیقه‌ای کالا، آری یا خیر؟!

چرا فروشگاه هایی را انتخاب کنیم که مرجوعی سلیقه ای کالا نمی‌پذیرند؟

اگر قبول می‌کنید که کالایی که میخرید اسما آکبند و نو هست اما رسما احتمال دارد قبلا توسط یک یا چند نفر دیگر ساعت‌ها استفاده شده باشد، فروشگاه هایی که مرجوعی سلیقه ای کاربر را میپذیرند حتما انتخاب مناسب تری برایتان خواهند بود. اما اگر می‌خواهید که کالا هایی که به دساتتان می‌رسد واقعا نو و پلمپ باشد، از فروشگاه هایی که به راحتی و بی دلیل و صرفا چون مشتری محصول را باز کرده و از آن خوشش نمی‌آید و مرجوع می‌کند، خرید نکنید.

هدف پابجی دونی، عرضه کالاهای گیمینگ اورجینال با پلمپ کارخانه‌ای

ما اما از روز اول فعالیت پابجی دونی، هدفمان به طور مشخص عرضه‌ی برترین کالاهای گیمینگ (به خصوص موبایل گیمینگ) به شکل دست اول، آکبند و پلمپ کارخونه ای بوده، هست و خواهد بود. هرگز کالای کارکرده، باز شده و در حد نو رو به جای کالای آکبند و نو برای هیچ کسی ارسال نمیکنیم.

مهم ترین اصل کاری ما در پابجی دونی این است که همیشه خودمان را به جای مشتری میگذاریم. ما هیچ وقت دوست نداریم فروشگاهی به ما دروغ بگوید و یا تبلیغ کالای آکبند را بکند. به طور مثال هرگز دوست نداریم هزینه‌ی یک کالای پلمپ را پرداخت کنیم در حالی که فروشگاه کالای مرجوعی شخص یا اشخاص دیگری را برای ما بفرستد!

ما سعی کردیم کامل و جامع این مورد رو یک بار برای همیشه توضیح بدیم، تصمیم با شما. مخ‌لصــــ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *