آیا پابجی و کالاف دیوتی گوشی موبایل را خراب می‌کند؟

آیا بازی پابجی و کالاف دیوتی گوشی را خراب میکند؟

از زمانی که بازی های بتل رویال محبوبی مانند پابجی PUBG، کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty، اپکس موبایل Apex، فورتنایت موبایل Fortnite و… به دنیای بازی های موبایلی وارد شده‌اند، یکی از سوالات پر تکراری که همیشه مطرح شده، این است که آیا این بازی ها و به خصوص پرطرفدارترین هایشان یعنی پابجی و کالاف دیوتی موبایل به گوشی موبایل آسیب می‌زنند؟

در این مقاله پابجی دونی قصد داریم به شما بگوییم که آیا این دو غول بازی های موبایلی به موبایل شما آسیب وارد می‌کنند یا خیر، این آسیب ها دقیقا چه هستند و چگونه می‌توانید از خراب شدن موبایل خود جلوگیری کنید.

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

آیا پابجی و کالاف دیوتی گوشی موبایل را خراب می‌کند؟

اگر پابجی و کالاف دیوتی موبایل پلیرید، مراقب باتری موبایلتان باشید!

گوشی موبایل شما حین اجرای بازی های PUBG موبایل و Call Of Duty موبایل، مقدار قابل توجهی انرژی تولید می‌کند، که این انرژی از طریق باتری موبایل تأمین می‌شود. حین اجرای بازی های پابجی و کالاف دیوتی موبایل، لازم است باتری انرژی زیادی تولید کند که این امر موجب می‌شود تا هم باتری و هم سخت افزار موبایل به شدت گرم شود. در ادامه راه های جلوگیری از داغ شدن باتری و سخت افزار موبایل را خواهیم گفت.

مشخصات و خرید انواع هدست و هندزفری گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

آیا پابجی و کالاف دیوتی گوشی موبایل را خراب می‌کند؟

حین بازی، شارژ کردن موبایل ممنوع!

شارژ کردن باتری موبایل هم زمان با بازی کردن، به معنی از بین رفتن باتری موبایل شماست! سلامت باتری موبایل شما با این کار به شدت افت کرده و آسیب های جدی می‌بیند. از عوارض بازی با موبایل در حین شارژ می‌توانیم به شارژ شدن باتری به صورت برعکس، طولانی شدن فول شارژ شدن باتری و یا سریع فول شارژ شدن باتری و افت شدید درصد باتری در تنها چند دقیقه اشاره کنیم.

آیا پابجی و کالاف دیوتی گوشی موبایل را خراب می‌کند؟

دمای موبایل را پایین نگه دارید – استفاده از فن خنک کننده موبایل

هر زمان که احساس کردید دمای موبایلتان بالا رفته لازم است تا بازی کردن را متوقف کنید و اقدام به خنک کردن موبایل کنید. شما می‌توانید به راحتی از بروز این مشکل جلوگیری کنید. کافیست در محیط های گرم بازی نکنید و به جای آن در حین بازی از کولر و یا انواع ابزار خنک کننده محیط استفاده کنید. بازی در تابش مستقیم آفتاب، با کیس و قاب گوشی و همینطور در محیط های گرم به هیچ وجه توصیه نمی‌شود.

اما راه حل پیشنهادی ما برای خنک کردن دمای موبایل به گونه‌ایست که احتیاج ندارد تا هر بار با بالا رفتن دمای موبایل، بازی را ببندید و به موبایل زمان بدهید تا به دمای مطلوب برسد! راه حل پیشنهادی ما، استفاده از انواع فن خنک کننده موبایل است. این فن های خنک کننده مخصوص، به طور تخصصی برای بازی با موبایل طراحی شده‌اند. خنک کننده های موبایل اغلب چند درجه سرعت برای فن دارند. برخی از آن ها شارژی و برخی سیمی هستند. کافیست پیش از شروع بازی خنک کننده موبایل را به طور صحیح پشت موبایل متصل و آن را روشن کنید. با داشتن این فن خنک کننده بازی با موبایل دیگر لازم نیست نگران بالا رفتن دمای موبایل باشید. فن به طور همزمان طی بازی کردن کار می‌کند تا از گرم و داغ شدن موبایل و ایجاد لگ و تأخیر در بازی جلوگیری کند.

آیا پابجی و کالاف دیوتی گوشی موبایل را خراب می‌کند؟

راه حل های فوری نجات باتری موبایل

 • اگر دمای موبایل شما بسیار بالا رفت، از بازی خارج شوید و اجازه دهید تا دمای موبایلتان به حد عادی برسد
 • گرافیک بازی را روی سطح های پایین تری تنظیم کنید
 • فریم ریت خود را روی حد متوسط تنظیم کنید (فریم ریت خیلی بالا و خیلی پایین، هر دو ممکن است باعث داغ شدن موبایل شود)
 • کم تر کردن نور صفحه نمایش موبایل (یا تنظیمات اتوماتیک نور صفحه را روشن کنید)
 • بازی کردن در فضای نسبتا خنک (کولر یا تهویه هوا روشن باشد)
 • استفاده از انواع فن خنک کننده مخصوص بازی با موبایل
 • هرگز وقتی باتری موبایل در حال شارژ شدن است با آن بازی نکنید
 • در معرض تابش مستقیم آفتاب بازی نکنید
 • بدون کیس و قاب موبایل بازی کنید
 • صدای بازی را کم تر کنید
 • اپلیکیشن های باز را ببندید و سپس با موبایلتان بازی کنید
 • در محلی بازی کنید که آنتن دهی اینترنت مساعد باشد

جمع بندی

بازی های بتل رویال موبایلی از جمله Pubg و Call Of Duty موبایل، بازی های سنگینی هستند که لازم است برای حفظ سلامت موبایلتان همواره نکاتی که پیش تر گفته شد را رعایت کنید. این بازی های موبایلی معمولا به طور مداوم در گوشی های موبایل شما در حال اجرا شدن است، پس بهتر است برای رفع همیشگی داغ شدن باتری موبایل و جلوگیری از وارد شدن هرگونه آسیب احتمالی به سخت افزار موبایل، یک عدد فن خنک کننده سازگار با گوشی موبایل خود تهیه و ساعت ها بدون دغدغه با موبایل خود بازی کنید. پایین نگه داشتن دمای موبایل علاوه بر حفظ سلامت موبایل و باتری، به اجرای روان و بدون لگ بازی کمک به سزایی خواهد کرد.

برای مشاهده و یا خرید یک فن خنک کننده ایده‌آل از میان متنوع ترین و بهترین انواع خنک کننده در ایران، حتما از صفحه فن خنک کننده موبایل و تبلت پابجی دونی دیدن فرمایید.

One thought on “آیا پابجی و کالاف دیوتی گوشی موبایل را خراب می‌کند؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *