چرا باید از فن و رادیاتورهای خنک کننده موبایل حین بازی استفاده کرد؟

نقد و بررسی و معرفی انواع فن و رادیاتور خنک کننده موبایل

بعد از پیدایش و رشد بازی های آنلاین گروهی در پلتفرم موبایل مثل پابجی موبایل PUBG Mobile، کالاف دیوتی Call Of Duty Mobile، فورتنایت موبایل Fortnite Mobile، فری فایر Free Fire و دیگر بازی های موبایل، سیستم عامل هایی مثل آی او اس (iOS) و اندروید (Android) به شکلی کاملا متفاوت نسبت به گذشته استفاده شدند و برای اجرای صحیح و روان بازی ها با چالش های فراوانی رو به رو شدند.

با وجود این حقیقت که موبایل های امروزی توانایی سخت افزاری بسیار بالایی پیدا کرده اند، اجرای این بازی ها فشار زیادی روی پردازنده ها و مجموعه سخت افزار موبایل وارد میکنند و با تداوم این فشار و طولانی شدن زمان اجرای بازی، دمای قطعات موبایل به شدت از حد نرمال بالاتر رفته و گاهی اوقات موجب اختلال در کیفیت اجرای بازی نیز می شود.

در این مقاله می خواهیم به اهمیت نقش فن رادیاتور خنک کننده موبایل در دنیای موبایل گیمینگ بپردازیم و اینکه چگونه یک فن خنک کننده ناجی کیفیت بازی ما در موبایل گیمینگ خواهد بود.

چرا باید از فن و رادیاتورهای خنک کننده موبایل حین بازی استفاده کرد؟ Fan

وظیفه فن خنک کننده چیست؟


فن رادیاتور خنک کننده موبایل که در دو نوع رادیاتور و فن تولید و به بازار عرضه میشوند. هر دو یک وظیف دارند و آن مقابله با حرارت بیش از حد موبایل از طریق خنک کردن قسمت پشتی موبایل است.

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

چرا باید از فن و رادیاتورهای خنک کننده موبایل حین بازی استفاده کرد؟ Fan

رادیاتور خنک کننده موبایل

در نوع رادیاتوری خنک کننده ها، مکانیزمی کاملا مشابه سیستم خنک کنندگی پردازنده های کامپیوتری اجرا میشود. یک هیت سینک که رسانای ۱۰۰ درصدی حرارت است به درب پشتی موبایل می چسبد و با جذب حرارت آن، اجازه افزایش دما را به موبایل نمی دهد. همچنین در این نوع فن رادیاتور خنک کننده موبایل، یک فن خنک کننده قدرتمند با سرعت چرحش بالا وظیفه خنک کردن هیت سینک را بر عهده دارد.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی مغناطیسی موبایل و دسته کالاف و پابجی مغناطیسی اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

چرا باید از فن و رادیاتورهای خنک کننده موبایل حین بازی استفاده کرد؟ Fan

فن خنک کننده موبایل

در فن های خنک کننده خبری از هیت سینک نیست. طراحی این دسته از خنک کننده ها بسیار ساده تر از نوع رادیاتوری است. یک فن پرقدرت، جریان هوای پرفشار خنک را به بدنه پشتی موبایل می کوبد و تداوم این فرایند مانع افزایش دمای موبایل میشود.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی لیزری موبایل و دسته کالاف و پابجی لیزری اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

چرا باید از فن و رادیاتورهای خنک کننده موبایل حین بازی استفاده کرد؟ Fan

آیا باید خنک کننده داشته باشیم؟


یکی از مهمترین پارامترهایی که به شدت عمر باتری را تحت تاثیر قرار می دهد حرارت سخت افزار موبایل شماست. در صورتی که دمای سخت افزار را نتوانیم کنترل کنیم، این حرارت به باتری موبایل نیز منتقل شده و عمر باتری شما در حرارت بالا به شدت افت خواهد کرد.

شما می توانید با توجه به مدل گوشی خود، فن رادیاتور خنک کننده موبایل مناسب خود را در فروشگاه آنلاین پابجی دونی انتخاب و خریداری کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *