راهنمای خرید فن و خنک کننده گیمینگ موبایل و تبلت

راهنمای خرید فن و خنک کننده گیمینگ موبایل و تبلت

تقریبا تمام موبایل گیمر ها می دانند که بدون فن و خنک کننده گیمینگ، بازی کردن ممکن نیست. زیرا بازی های سنگین و پیچیده ای مثل پابجی موبایل PUBG Mobile، کالاف دیوتی موبایل Call of Duty Mobile، وارزون موبایل Warzone Mobile و… باعث داغ شدن باتری و سخت افزار موبایل می شوند. داغ شدن سخت افزار، باتری و بدنه ی موبایل موجب می شود تا بازی به صورت لگ دار و با فریم ریت پایین اجرا شود. تداوم لگ های سخت افزاری و داغ شدن باتری در طولانی مدت اثرات بدی روی سطح بازی شما و سلامت موبایل گیمینگتان می گذارد. داغ شدن موبایل موجب کاهش طول عمر باتری و سلامت آن می شود. بنابراین هر موبایل گیمر یک فن خنک کننده گیمینگ مناسب برای موبایل خود احتیاج دارد. در مقاله ی راهنمای خرید خنک کننده موبایل سعی داریم تا به شما کمک کنیم تا بهترین فن خنک کننده را تهیه کنید.

در ادامه ویژگی های یک فن رادیتور خنک کننده گیمینگ مناسب را معرفی می کنیم. پس تا انتهای این بلاگ پابجی دونی همراه ما باشید.

راهنمای خرید فن و خنک کننده گیمینگ موبایل و تبلت

فن هیت سینک دار با صفحه آلومینیومی

یکی از ویژگی هایی که فرایند خنک کنندگی را تسریع و تسهیل می کند، وجود هیت سینک آلومینیومی در فن گیمینگ است. این تکنولوژی موجب می شود تا گرمای بدنه و باتری موبایل شما راحت تر از پشت موبایل به بیرون منتقل شود. صفحه ی رسانای آلومینیومی در فن های هیت سینک دار با پشت موبایل کاملا در تماس هستند. با توجه به اینکه جنس این صفحات قالبا فلزی است، رسانایی گرمایی فوق العاده ای دارند. پس از آن که فن خنک کننده روشن می شود، صفحه فلزی کاملا سرد شده و گرما را از پشت موبایل شما می گیرد. پس از آن که گرما از پشت موبایل به صفحه آلومینیومی منتقل شد، به صورت یک جریان هوای گرم از داکت های اطراف فن خنک کننده به بیرون پرتاب می شود.

از بهترین فن خنک کننده های هیت سینک دار می توانیم به فن خنک کننده RGB رادیاتوری توربو گوشی موبایل ممو Memo DL16 اورجینال و فن خنک کننده رادیاتوری توربو گوشی وان پلاس OnePlus 18W PCV02 اورجینال اشاره کنیم.

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

راهنمای خرید فن و خنک کننده گیمینگ موبایل و تبلت

صفحه نمایش دمای لحظه ای موبایل

برخی از فن های خنک کننده دارای دماسنج هستند. این مدل خنک کننده های گوشی موبایل طرفداران بسیار زیادی دارند. تماشای دمای لحظه ای موبایل می تواند به شما اطمینان خاطر بدهد که اوضاع به خوبی تحت کنترل است و موبایل داغ نکرده است. زمانی که ببینید دمای گوشی موبایلتان مناسب است می دانید که در بازی دچار لگ و افت فریم نمی شوید. معمولا این صفحه نمایش به صورت دیجیتالی روی خنک کننده تعبیه می شود. تا دمای بدنه ی موبایل را مانیتور کنید.

فن خنک کننده رادیاتوری RGB گوشی موبایل گیمسر Gamesir F9 اورجینال و فن خنک کننده رادیاتوری توربو گوشی موبایل ممو Memo DL05 NEW 2023 اورجینال از بهترین و پرفروش ترین خنک کننده هایی هستند که صفحه نمایش دمای موبایل دارند.

راهنمای خرید فن و خنک کننده گیمینگ موبایل و تبلت

پک دو-در-یک خنک کننده و تریگر – راهنمای خرید خنک کننده موبایل

یکی از بهترین خلاقیت هایی که کمپانی های به نام در طراحی و ساخت خنک کننده ها داشته اند، ترکیب کردن دسته بازی و خنک کننده در یک محصول است. به طور مثال دسته بازی پابجی لیزری و خنک کننده ممو MEMO AK03 New 2023 اورجینال یکی از بهترین نمونه های این نوع خنک کننده است.

دو عدد از مهم ترین تجهیزات موبایل گیمینگ برای کسب نتیجه در بازی های موبایلی پابجی و کالاف دیوتی، خنک کننده و دسته بازی است. برخی از خنک کننده به صورت ترکیب دو در یک خنک کننده + تریگر به بازار عرضه شده اند. این ترکیب نه تنها کار حمل و نقل را ساده می کند، بلکه نیاز های اساسی شما برای برنده شدن در مچ ها برآورده خواهد کرد. تریگر های این نوع خنک کننده ها می تواند از هر 3 نوع مکانیکی، مغناطیسی یا لیزری باشد. اما معمولا در پک این محصول از دو مدل به روز تر تریگر ها یعنی لیزری و مغناطیسی قرار می دهند.

مشخصات و خرید انواع هدست و هندزفری گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

راهنمای خرید فن و خنک کننده گیمینگ موبایل و تبلت

نورپردازی جذاب با چراغ RGB

پرطرفدار ترین و جذاب ترین ویژگی تجهیزات گیمینگ، وجود چراغ های بسیار زیبای آر جی بی RGB است. این چراغ ها در تجهیزات گیمینگ مختلف مانند انواع هدست ها، ماوس و کیبورد ها و سایر موارد به کار می روند. وجود چراغ های RGB به ایجاد اتمسفر و فضای مناسب برای گیمینگ کمک می کند. چراغ های LED، RGB و Dynamic RGB هیجان و کشش بازی را دو برابر می کند. برخی کمپانی ها به خصوص ممو MEMO نورپردازی های جذابی در خنک کننده هایشات قرار می دهند.

از بهترین خنک کننده های دارای چراغ RGB می توان به فن رادیاتور خنک کننده حرفه‌ای گوشی موبایل فلای دیجی FlyDigi B5 اورجینال و فن خنک کننده رادیاتوری توربو گوشی موبایل فلای دیجی FlyDigi B6X اورجینال اشاره کرد.

راهنمای خرید فن و خنک کننده گیمینگ موبایل و تبلت

خنک کننده موبایل شارژی، از شر کابل خلاص شو!

یکی از مشکلاتی که برخی از موبایل گیمر ها با خنک کننده ها دارند، آن است که برای روشن شدن باید با سیم به منبع انرژی متصل شوند. در بسته بندی خنک کننده های گوشی موبایل یک کابل قرار دارد که توسط آن به منبع انرژی وصل شود. اما آیا می شود برای خنک کردن موبایل از سیم و کابل استفاده نکرد؟ پاسخ این سوال بله است!

خنک کننده های شارژی با داشتن باتری های داخلی باعث حذف سیم حین بازی می شوند. این خنک کننده ها را می توانید پیش از شروع بازی شارژ کنید و پس از نصب خنک کننده روی موبایل یا تبلت خود آن را بدون نیاز به منبع برق روشن کرده و بازی کنید.

فن خنک کننده توربو شارژی گوشی موبایل ممو Memo DL10 اورجینال، فن خنک کننده شارژی RGB گوشی موبایل ممو Memo FL-A3 اورجینال، فن خنک کننده شارژی توربو گوشی موبایل ممو Memo FL05 اورجینال، فن خنک کننده شارژی توربو گوشی موبایل ممو Memo FLA2 اورجینال و فن خنک کننده رادیاتوری شارژی گوشی موبایل ممو Memo DL-A5 اورجینال از بهترین خنک کننده های گوشی موبایل شارژی هستند.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی لیزری موبایل و دسته کالاف و پابجی لیزری اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

راهنمای خرید فن و خنک کننده گیمینگ موبایل و تبلت

اتصال مگنتی یا گیره ای؟ مسئله این است

فن خنک کننده رادیاتوری گوشی موبایل و تبلت با دو نوع اتصال گیره ای یا مگنتی روی دیوایس شما نصب می شود. خنک کننده مگنتی جدید ترین تکنولوژی در ساخت خنک کننده ها به شمار می آید. خنک کننده های مگنتی را می توانید به راحتی روی اکثر موبایل و تبلت ها نصب کنید. کافیست این نوع خنک کننده را که خاصیت آهنربایی دارد به پشت موبایل یا تبلت خود وصل کنید.

بیش تر خنک کننده ها اما به صورت گیره ای هستند. برای نصب این نوع خنک کننده کافیست آن ها را پشت موبایلتان قرار داده و گیره ها را طبق عرض موبایل تنظیم کنید. هر دو این اتصالات ایمن هستند و آسیبی به دستگاه شما وارد نمی کنند.

یکی از مهم ترین مزیت های خنک کننده های مگنتی این است که می توانید آن را روی هر بخشی از پشت دیوایس متصل کنید. (جایی که نزدیک به CPU باشد). مزیت دیگر آن این است که می توانید آن ها را پشت تبلت و آیپد هم نصب کنید. اگر آهنربا به دستگاه شما نچسبد، جای نگرانی نیست. زیرا در کنار اکثر فن خنک کننده های مگنتی یک برچسب قرار می دهند. با چسباندن این برچسب پشت دیوایس دلخواه می توانید خنک کننده مگنتی را به آن متصل کنید.

جمع بندی – راهنمای خرید خنک کننده موبایل

همان طور که قبل تر اشاره کردیم، استفاده از فن خنک کننده برای بازی با موبایل امری ضروریست و توصیه می شود. داغ شدن موبایل حین بازی های سنگینی مانند پابجی موبایل، وارزون موبایل و کالاف دیوتی موبایل به گوشی موبایل شما آسیب های جبران ناپذیری وارد می کند. عمر باتری موبایل با داغ شدن کوتاه شده و سلامت آن به خطر میوفتد. همچنین بدون استفاده از خنک کننده بازی به صورت روان اجرا نمی شود. داغ شدن موبایل موجب افزایش پینگ در بازی، افت فریم و لگ های شدیدی می شود. خرید و استفاده از یک فن خنک کننده مناسب برای موبایل گیمینگ موجب می شود تا هم سلامت موبایل و باتری شما تا حد امکان حفظ شود و هم تسلط و تمرکز شما در بازی بهبود یابد.

در این مقاله سعی داشتیم تا مهم ترین ویژگی های خنک کننده های خوب را به شما معرفی کنیم. برای مشاهده و یا خریداری یک خنک کننده با کیفیت، خوش قیمت و به روز، حتما از صفحه خنک کننده موبایل و تبلت پابجی دونی دیدن فرمایید.

از نظر شما چه مشخصات دیگری در یک فن خنک کننده گیمینگ حائز اهمیت است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *