پابجی بهتر است یا کالاف دیوتی موبایل؟ – تفاوت های پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty - کدام بهتر اند؟

بازی های بتل رویال موبایل نظیر پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty این روز ها هواداران بسیار زیادی دارند. این بازی ها با داشتن گرافیک بسیار عالی و تنظیمات فوق العاده‌ای که در اختیار موبایل گیمر میگذارند دقیقا حس بازی های PC و کنسول را برایمان تداعی میکنند. کمپانی های منتشر کننده‌ی این دو بازی مخصوص موبایل یعنی تنسنت گیمز و اکتیویژن میکوشند تا تجربه‌ی بینظیری را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند.

در این مقاله قصد داریم به تفاوت ها و شباهت های موجود بین این دو بازی پرطرفدار و بسیار دوست داشتنی بپردازیم و در نهایت ببینیم که کدام یک از آن ها را به دیگری ترجیح میدهیم.

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟
 

شباهت های پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty

وجود بازی های کلاسیک یا همان بتل رویال، جزییات بازی همچون وجود ایردراپ Air Drop، زون جمع شونده‌ی بازی، وجود قابلیت انتخاب حالت FPP و TPP و قابلیت تنظیم همه‌ی فرمان های بازی، از شباهت های بازی پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty هستند.

پابجی بهتر است یا کالاف دیوتی موبایل؟ – تفاوت های پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

گیم پلی پابجی و کالاف دیوتی موبایل

در پابجی موبایل اگر ابتدای بازی در مناطق شلوغ نقشه بپرید، روند بازی ترافیک بالایی دارد اما بعد از آن ممکن است زمان قابل توجهی طول بکشد تا با انمی ها برخورد داشته باشید. یعنی اگر زون بازی کوچکتر شود و انمی ها به شما نزدیکتر بشوند، احتمال درگیری بیشتر میشود. عموما پس از پرش روی زمین باید دقایقی را صرف پیدا کردن اسلحه و تجهیزات کنید. ممکن است تا دقایق اول تنها یک ماهیتابه یا Pan در دست داشته باشید!

اما در بازی کالاف دیوتی موبایل بازی سریعتر به جریان می افتد و با سرعت زیادی با انمی ها رو به رو میشوید. بعد از پرش روی زمین انواع اسلحه ها در دسترس است تا با انمی ها درگیر شوید.

یکی از مزایای بازی کالاف دیوتی Call Of Duty این است که بعد از اینکه هم تیمی شما میمیرد میتوانید او را مجددا به بازی برگردانید. اما متاسفانه گاهی اوقات پلیر ها صبر کافی برای برگشتن به بازی را ندارند و بازی را ترک میکنند. این رفتار قابلیت برگرداندن هم تیمی در کالاف دیوتی را کاملا بلا استفاده میکند!

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

اسلحه ها و ماشین ها

هر دو این بازی ها اسلحه های واقعی را در بازی خود قرار داده اند. اما اکثر این اسلحه ها با وجود مشابه بودن در عملکرد تفاوت اساسی دارند. به طور مثال از SMG ها در پابحی موبایل برای شلیک تا ۴۰۰ متر نیز میتوان استفاده کرد اما این اسلحه ها در کالاف دیوتی با وجود قدرتمند بودن برای شلیک های مسافت زیاد نمیتوانند استفاده شوند.

بلکه تنها اسنایپر ها میتوانند برای شلیک های مسافت طولانی استفاده شوند. به طور مثال در کالاف دیوتی COD در درگیری های خود با انمی که در دوردست ایستاده قادر نخواهید بود با UMP آن ها را ناک کنید.

ماشین های این دو بازی هر دو جذابیت های خیلی زیادی را به بازی بخشیده اند. تنوع ماشین ها در کالاف دیوتی بیشتر است و ما در زمینه ی ماشین ها به کمپانی اکتیویژن امتیاز بالاتری میدهیم.

همچنین هر دو این بازی ها برای اسلحه ها و ماشین ها اسکین های خاص خود را طراحی و عرضه کرده اند. این اسکین ها در کالاف دیوتی تم جنگی و ارتشی دارند و رنگ ها جیغ یا متنوع نیستند. اما در پابجی موبایل پلیر میتواند از اسکین های جنگی و جدی تر تا اسکین های رنگی با ویژگی های ظاهری جذاب و زیبا استفاده کنند.

این تفاوت در کاراکتر ها نیز به وضوح قابل رویت است. در کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty: Mobile ، کارکتر ها اغلب جدی تر و با لباس های جنگی و هستند اما در پابجی موبایل آزادید تا به جز جنسیت، برای ساختن کارکتر خود از رنگ پوست و مو گرفته تا مدل مو و صورت را انتخاب کنید.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی لیزری موبایل و دسته کالاف و پابجی لیزری اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

مود های بازی

مود های بازی در پابجی موبایل Pubg Mobile شامل کلاسیک، Evo Ground، Team Death Match، Domination، Quick Match، War و…

و مود های بازی در کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile شامل Team Death Match، Frontline، Domination، Search and Destroy، Gun Game،‌ Snipper، Battle، Battle Royale، Blitz و… میباشد.

علاوه بر داشتن تفاوت در مود یا حالت های بازی، در جزییات بازی نیز تفاوت های بسیاری وجود دارد. دمیج Damage، لگد اسلحه ها، میزان مسافتی که گلوله ها طی میکنند و استایل شوتینگ در این دو بازی با هم متفاوتند. یکی از دلایلی که کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile را برای عموم مردم دلچسب تر میکند، قابلیت Auto Fire یا شلیک اتوماتیک است. کالاف دیوتی دارای یک حالت برای مبتدی هاست که وقتی روی انمی نشانه گیری کنید به طور خودکار شلیک میکند. این حالت را میتوانید در تنظیمات بازی روشن یا خاموش کنید.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی مغناطیسی موبایل و دسته کالاف و پابجی مغناطیسی اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

مقایسه گرافیک و کیفیت پابجی و کالاف دیوتی

شاید یکی از اصلی ترین پارامترهایی که پلیرها بازی مورد علاقه شان را از میان این دو بازی محبوب انتخاب میکنند، گرافیک خارق العاده‌ی هر دو بازی است. گرافیک این بازی ها انقلابی در بازی های موبایل محسوب میشود. گرافیکی که شاید پیش از این تنها در کنسول های بازی و PC تجربه میکردیم.

اکثریت به این معتقدند که گرافیک پابجی موبایل Pubg Mobile واقعی تر و نزدیک تر به واقعیت است. در پابجی موبایل توجه ویژه‌ای به نکات و جزییات میشود که همین امر موجب شده که در بازی پابجی موبایل همه چیز واقعی تر به نظر برسد.

گرافیک کالاف دیوتی موبایل COD Mobile غیراقعیتر، شفافتر و تر و تمیز تر میباشد که میتواند طرفداران خود را داشته باشد.

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

مپ های بتل رویال

پابجی موبایل PUBG Mobile در زمینه ی نقشه ها خیلی بهتر عمل کرده چرا که پلیر میتواند از میان نقشه های متعدد این بازی، انتخاب دلخواه خود را داشته باشد. نقشه های این بازی شامل Erangel، Miramar، Sanhok، Livik، Karakin و Vikendi است که موقتا این مپ آخر از بازی حذف شده است. پیش از اینکه مپ ۱۵ دقیقه‌ای لیویک Livik معرفی بشود بازی در مپ های Erangle و Miramar و… ممکن بود ۴۰ دقیقه یا بیشتر زمان ببرد که برای پلیرها طولانی و خسته کننده شده بود.

کمپانی تنسنت بعد از معرفی نقشه‌ی فوق العاده‌ی لیویک تحولی عظیم در گیم پلی های پابجی موبایل و حس و حال بتل رویال داد. لیویک نقشه‌ی کوچکتری است که پس از پرش روی زمین احتمال این که انمی ها نزدیک شما باشند بیشتر است و شما را سریعتر وارد جریان بازی میکند. این نقشه شامل مناطق بسیار زیبایی است که فعلا روی نسخه‌ی بتا خود عرضه شده.

در کالاف دیوتی یک نقشه وجود دارد که فضای برفی، سرسبز و خشک را یک جا باهم دارد. درست است که چنین نقشه‌ای کاملا غیرواقعی است اما تلاش این کمپانی برای ایجاد فضاهای متنوع داخل یک مپ ستودنیست.

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

پابجی موبایل بهتر است یا کالاف دیوتی موبایل؟

هدف ما از کنار هم گذاشتن شباهت ها و تفاوت های این دو بازی، معرفی بیشتر و بررسی آن ها بود و در این حقیقت که هر دو این بازی ها در دنیای موبایل گیمینگ بی رقیب و بی نظیر هستند شکی نیست.

موبایل گیمر ها بعد از بازی کردن و مقایسه‌ی گرافیک، مپ ها، نوع جدال ها در بتل رویال هر کدام از این بازی ها، کاملا دستشان می‌آید که کدام بازی را بیشتر میپسندند و از نظرشان کدام یک سطح کیفی بالاتری دارد. انتخاب یکی از این دو بازی به عنوان بازی برتر کاملا سلیقه‌ای بوده و هرکدام ویژگی های منحصربفرد خود را دارند.

فراموش نکنیم که کالاف دیوتی موبایل نسبت به پابجی موبایل بازی جوانتری است و پابجی موبایل سال هاست که در بازی های بتل رویال موبایل پیشتاز است. قطعا کالاف دیوتی موبایل هم از این پس برای گسترش مپ ها، اسکین ها، کارکتر ها و واقعی تر کردن جدال ها و جزییات بازی قدم بر میدارد.

۱۴۰ thoughts on “پابجی بهتر است یا کالاف دیوتی موبایل؟ – تفاوت های پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty

 1. pubg says:

  نوب سگ
  وقتی پابجی بازی کردی بیا اینجا زر مفت بزن
  خودشون میرن تو کالاف کوف میکنن میرن کیفیت رو میبرن بالا.اخه بچه سال فکر کردی فقط کالاف کیفیت داره؟پابجی کیفیت نداره؟بیا پابجی کیفیت رو ببر بالا.بعدش که شرتت خیس شد بیا اینجا بشین زر بزن
  تازه رنک بتل پابجی با کالاف قابل مقایسه نیست.نوب سگ هایی که میرن تو کلاف بعدش ۲۰ تا کیل میگیرن بیان پابجی ببینن میتونن ۶ تا کیل هم بگیرن؟

 2. Ahoora says:

  سلام به همه از نظر من این دو بازی رو نمی‌توانیم با هم از لحاظ نوع گیم پلی آنها باهم مقایسه کنیم
  کالاف برای کسانی هست که در بازی هیجان بیشتر و بازی سریعتر می‌خواهند
  پابجی برای کسانی است که در طول بازی آرامش بیشتر و واقع گرایانه تر و به جزئیات توجه می کنند
  البته هر دو بازی واقع گرایانه هستند
  کالاف با داشتن وسایل نقلیه مانند ماشین های شهری ، موتور ،جیپ ، ماشین تیربار دار ، تانک ، قایق ، هلیکوپتر و جت نظامی برای بازیکنان جذاب است
  پابجی فقط ماشین های شهری ، جیپ ، پاراگلایدر، موتور و قایق های غیر نظامی دارد
  راستی کیفیت مناطق زمین های بازی ها مانند آب و دشت ها باهم تفاوت های زیادی دارند
  تنوع تسلیحات در هر دو بازی زیاد است ولی RPGدر کالاف رایج تر از پابجی است
  پابجی به جزئیات بیشتر توجه داشته
  هر دو عالی و البته سلیقه ای هستند
  سلیقه خیلی مهم است
  با تشکر خدانگهدار همگی

 3. الیاس says:

  از اسکی های پابجی از کالاف معلومه کدوم بهتره.
  درضمن اونای که پابجی باز هستن افرادی تعصبی و بی منطقی هستن که بدون هیچ اطلاعاتی دارند زر میزنن .

  من خودم پابجی رو چند بار نصب کردم به خاطر دوستام ولی نتونستم باهاش کنار بیام .
  گیم پلی گیم پلی کند و برای افراد تنبل هستش?

  • Ahoora says:

   پابجی قدیمی تر است
   بعد شما نباید به سلیقه ها مسخره یا توهین کنید
   افرادی که پابجی بازی میکنند آرامش بیشتر و آزادی بیشتر می‌خواهند
   کالاف دیوتی بازی هیجانی تر از پابجی است شما هیجان بیشتر میخواهید و برخی آرامش بیشتر

 4. پابجی بهتره یا کالاف ؟؟ says:

  سلام خسته نباشید.
  خب اول از همه کسایی که میگن با شرت هیچ کس جنگ نمیکنه خب اینو بگم که بازیکنای پابجی موبایل اینو میدونن که اگه لباسی بپوشن که حجمشون رو زیاد میکنه و مطمعنا میدونن که حریف میتونه راحت تر به اونا دمیج بزنه پس از این مورد بچه های کالاف باز لطفا اسکلانه نظر ندین که هیچ کس با شورت نمیره جنگ پس بچه های پابجی باهوش هستن از شما ها دومم ! پابجی به غیر از اینکه اصلحه هاش کیل مسیج دارن لباس هاشون هم کیل مسیج داره خب پس حرف اضافی نباشه سومم گرافیک آخر پابجی یه یوتویوبری که اسمش گریزی گیمینگ هست و کامپیوتر اون که قیمتش حدود(۲۷۶ ملیون) رو ترکوند ?و این واقعا عجیب بود چون گرافیک آخر پابجی اونقدر قوی هست که هیچ رایانه ای مقابل اون دوام نمیاره و بچه هایی کالاف بازی که میگم گرافیک کالاف بهتره من مدرک هم آوردم که یه یوتیوبری که سیستمش ۲۷۶ ملیون بود و اسمشم گفتم دوام نیاورد پس گرافیک پابجی اصلا قابل مقایسه با کالاف نیست چون گوش من کلا ۶ ملیون هست و آخرین گرافیک کالاف رو میاره ??واقعا که !!
  پابجی واقعا واقعی ساخته شده و شکی در اون نیست .چهارمم درسته تعداد مپ های کوچیک که برای فایت کردن درست شده در کالاف بیشتره ولی این واقعا پیچیده هست چون آدم نمیدونه کدوم نقشه رو بره ولی پابجی این جوری نیست و خودت میتونی انتخاب کنی که کدوم نقشه رو بری و این بازی رو راحت تر میکنه .
  پنجم تو پابجی اگه یکی به شما دمیج بزنه باید خودتون جونتون رو پر کنین و این یعنی تو بازی نوشیدنی ،هست بانداژ، هست مت کیت هست که همه اینا برای پر کردن جون به درد میخورن ولی در کالاف بدون استفاده از چیزی فقط باید یه گوشه صبر کنین که کلا ۵ ثانیه ای جونتون پر میشه ????واقعا این چه چیز مسخره ای هست آخه یعنی چی آخه!!اصلا معنی نداره این کار
  ششم ماشین ها : ماشین های کالاف جالب و تعداد بیشتری دارن ولی پابجی ماشین های واقعی تر ساخته چرا ؟؟ چون که اگه ماشین رو با سرعت آخر برونین و اگه یه دفعه ای بخواهین به سمتی بپیچین ماشین تیکاف میکشه و حتی گاهی ماشین چپ میکنه ? که این واقعا عالی هست یعنی پابجی اونقدر سعی کرده بازی رو واقعی بسازه که حتی به ماشین ها هم توجه کرده و اما در کالاف من بار ها سعی کردم که ماشین های کالاف رو چپ کنم ولی این اتفاق اصلا نیوفتاده نمیدونم اصلا ماشین های کالاف چپ میکنن یا نه ولی من خیلی تلاش کردم ولی ندیدم که چپ کنن پس امتیاز این بخش هم به پابجی میره ولی من در این قسمت قضاوت نمیکنم چون شاید ماشین های کالاف هم چپ کرده باشن خب هفتمم یکی از مهم ترین ها : که افراد کالاف باز بهش توجه نمیکنن (خم شدن) بله خم شدن در بازی پابجی میتونین خودتونو خم کنین یعنی سرتونو چپ یا راست کنین و این قابلیت رو میتونین از قسمت stting کنتر کنین که واقعا قابلیت باحال و کاربردی هست که تو کالاف وجود نداره !!
  هشتمم اگه از قسمت لباس ها مقایسه کنیم بازم پابجی بهتره چون بیشتر اسکین های کالاف جنگی هستم ولی پابجی هی کار دیگه کرده و اسکین های فانتزی گذاشته که خودتون میتونی هر جور دلتون میخواد درستش کنین مثلا ؟؟ یه کفش آبی بپوشید با یه شلوار قرمز با یه لباس سبز و … که همه این قابلیت ها عالی هستن که ما تو کالاف این ها رو ندیدیم و شما فقط میتونین یه اسکین انتخاب کنین که نه میتون لباسش رو عوض کنین یا نه کفشش رو پابجی لباس های اپگردی مثل !(لباس فرعون،زاغ کلاغ،ارباب اقیانوس، و یخی که تازه اومده ) ولی در کالاف همچین چیزی نیست و این واقعا بده و تازه لباس های پابجی کیل مسیج دارن وپابجی اکسن های زیادی داره
  نهم اصلحه : اصلحه های کالافی یعنی اسکین هاشون واقعا تخیلیه واقعا میگم درسته اسکین های باحالی داره ولی واقعا چرته ولی اسکین های پابجی فانتزی و شکل دارن نه حرکت نه !! البته این رو بعضی از اصلحه ها دارن ولی نه همشون
  دهمم در مورد قدرت های کالاف: خب در این مورد باید بگم که اینم تخیلیه چون فرز ‌ کنین آخه چجوری ۳ تا سگ تو جیبتون جا میشه ??چجوری ? آخه اصلا معنی نداره این اخه تو جنگ واقعی این چیه آخه اصلا هر وقت به این فکر میکنم اعصابم خورد میشه چیه آخه
  ولی پابجی واقعی ساخته شده و هیچ یک از این چرت و پرت ها توش نیستن
  یازدهمم از نظر بن کردن بازی ها ؟؟ خب همین جور که عزیز در بالا بهش توجه کردن پابجی بن ۱۰۰ ساله میکنه و پابجی کمتر کسی در اون پیدا میشه که چیتر باشه واقعا چیتر تو این بازی کمه ولی من در کالاف یه دت مچ رفتم (مپ کوچیک برای فایت)و هم تیمیم یه چیتر بود که با نایف از دور همه رو میکشت ??ولی من با اینکه حدود ۳ ساله پابجی بازی می‌کنم هیچ وقت یه چیتر در بازی ندیدم پس این نشون میده که پابجی واقعا امنه و لازم نیست نگران هک شدن باشین .
  من مدرک های زیادی دارم که میتونم ثابت کنم که پابجی بهتره و چون الان خستم نمیخوام در موردش حرف بزنم چون حال ندارم دیگه بنویسم

  پس پلیر های کالاف لطفا حرف های اضافه نزنین چون پابجی واقعا بهتره اکتیویژن کسی که کالاف رو ساخته خودش هم این حرف رو گفت کع پابجی بهتر از کالاف هست پس گوه اضافه نخورید و

  پابجی اگه فیلتر نبود نشونتون میدادم چه بازی گنگ و عالی هست پس فعلا خدا حافظ گوه اضافه هم نخورید ????????????????

 5. آدین says:

  سازنده ی هر دو یکی هست
  تنسنت برای ایجاد دو دستگی و تبلیغ شدن رایگان توسط کاربر ها این بازی رو ساخته (کالاف) فرق اساسی بین کالاف و پایجی موتور سازنده ی اونها هست کالاف (یونیتی) پابجی (unreal engine) یونیتی قدرتش در تکسچر ها (بافت ها) و ساپورت بهتر پلیر ها در بازی های مولتی پلیر (عدم لگ هنگام تجمع پلیر ها)هست و unreal engine فیزیک و سایه زنی خوبی داره (کد نویسی در این موتور سخت تر هست و مختص شرکت های بازی سازی هست چون باید چند کد نویس به طور جدا روش کار کنن)
  و در آخر به جای جبهه گرفتن و سود درست کردن برای شرکت تنسنت فقط از بازی که میکنید لذت ببرید .

 6. آرین حسین پور says:

  اونی که میگه کی میره با شرت جنگ کنه ! ببین داش ، بتل گراوند یعنی تو ۱۰۰ تا جون داری و بپر رو زمین و زنده بمون
  حالا چه لباس باه چه نباشه
  تعصبی رفتار نکن و برو بقیه چیزارو نگاه کن . هیچی به ذهنت نمیاد بحث لباس و شرت رو وسط میکشی

 7. آرین حسین پور says:

  سیدان آخه کجای دنیا تو بتل گراند میشه اسلاید رفت و انمی ها با دوتا خشاب کشته میشن؟ گرافیک کالاف بهتره؟
  اونایی کالاف بازی میکنن که دیوایسشون پابجی رو ساپورت نکنه داش وگرنه گرافیک آخر پابجی میتونه پی سی گیمینگ هم لگ کنه
  ۹۰ فریم بر ثانیه انقلاب بزرگی بود که شما کالاف بازا رنگش رو به چشم ندیدید . اتچمنت های غیر واقعی و مسخره و گان هایی که فقط میشه تو فیلم های جنگ ستارگان و انیمه ها دید ! اسنایپ های ماستی پس بچه سالا الکی نیاید و کالاف کالاف نکنید این پایین که سرم واقعا درد میکنه !

 8. آرین حسین پور says:

  کالاف موبایل مثل یک اسباب بازی برای بچه هایی درست شده که چیزی از واقعیت و فیزیک نمیدونن و فقط میخوان ادای آدمای خفن رو در بیارن اگه خیلی تعصبی هستید بیاید پابجی بازی کنید تا معنی واقعیت رو بفهمید

 9. ممد says:

  پابجی جدیدن اسکین داره میاره که اصلا خوب نیست کالاف اسکین درست میکنه خیلی خفن. یکی مثل گوست که از هر لحاظ باحاله
  من قدیما پابجی بازی کردم یکم قدیمه و گرافیک نداره اما دارم کالاف بازی میکنم هم گرافیک بالایی داره هم مود های خفن.
  پابجی برای قدیمی بودنش دوسش دارن و گرنه به گرد پای کالاف نمی رسه

  • دیاکو says:

   تو پابجی آنمی بهت شلیک میکنه قلبت هزاران برابر بیشتر میزنه آدرنالین خونت سه برابر میشه و این که صحبت مقایسه نیست صحبت واقیی هست که در پابجی خیلی چیزا واقیت حتی لگد اسلحه ها و این که چیزی که پابجی داره کلاف نداره وقتی کسی که ۳ سال بازی کرده باشه اون حسی که میگم تجربه کرده باشه متوجه حرف من میشه

 10. علیرضا اصغری says:

  خیلی حرف نزنین کالاف بهتر از پابجی هست من هردو تاش رو بازی کردم کیفت کالاف از پابجی بهتره چقدر هم خودتون رو بکشین کالاف بهتر از پابجی هس

 11. sara says:

  واقعا که معلومه کسی که این متن و نوشته پلیر پاپجی بود و بلد نیس مطلب درست بزاره
  وقتی یه چی مینویسی عدالت و رعایت کن همش اومدی از خوبی های پاپجی گفتی و هیچ کدوم از خوبی های کالاف و نگفتی و اینکه اینو میدونن که کیفیت کالاف بهتره و اینکه پاپجی یکم لوسه و فضاش جنگی نیس

 12. Dani gamer says:

  من هم پابجی دارم هم کالاف کالاف بهتره چون که گرافیکش بالاتره و اینکه پینگ من تو پابجی ۲۰۰ بود ولی توی کالاف پینگم ۱۲ هست???پابجی برای اینکه میشه خودت لباس خودت رو بزاری بهتره تو این بخش ولی یک بخش آزار دهنده اش این هست که فیلتر شده و باید فیلتر شکن نصب کنیم

 13. حسین says:

  خاک توسرتون با این نظر دادن اول برین یبار بازی کنین بعد بیاین اینجا نظر میدیدن کالاف بهترین بازی حتی تو مولتی آنقدر بخشای زیاد داره که پابجی نداره

  • مهدی says:

   تو مگه پابجی بازی کردی که میگی کالاف خوبه نمیدونم گرافیکش خوبه تو رفتی پابجی رو با پایین ترین کیفیت دیدی میگی بده تو باید بری گرافیک روی بالاترین بزاری بعد متوجه میشی کدوم بهتره

 14. Amin says:

  پابجی از نظر نزدیک بودن به واقعیت خیلی بهتره.
  و اینکه داره میگه تو یا هر چیزی میتونی جلوی دشمنات وایسی چه شورت باشه چه لباس ضد گلوله.
  اگه بلد باشی میتونی اگه اطمینان داشته باشی میتونی.
  به نظرم هردو ی این بازی ها خوبن ولی منی که از اول پابجی پلی میدادم دیگه العان کالاف برام یه جای غریبس.
  کیا موافقم این دوتا بازی با هم کاری شرکت تنسنت و اکتیویژن با هم قاطی بشه و همه نقاط ضعف کنار گذاشته بشه و نقاط قوت ترکیب بشه و یه بازی ابر توپ درست بشه همه باهاش بازی کنیم؟
  جواب بدید

  • محمد says:

   من پابجی بازی میکردم ..و خیلی رفته بودم توش و گرفتار لولمم شده بود چهل و شش خلاصه تا شنیدیم کالاف اومده و یه مدت عین این جماعت هیتر کالاف بودم ..و تا اینکه یه روز الکی نصبش کردم رفتم تو بازی اینقد بدم از هیپ فایرش اومد و نحوه گیم پلی که سریع حذفش کردم ..دوباره برگشتم پابجی و بعد از یه مدت سیزن چهار بود یا پنج دوباره نصبش کردم و بخاطر یکی از دوستان موندم تو بازی و مجبور شدم بازی کنم خلاصه کلام اینکه دیگه پابجی نصب نشد بای بای پابجی …بای بای

 15. علی says:

  ببین من فقط یه دلیل واستون میارم شما کالاف فقط گان کیل مسیج دارید ولی ما پابجی پلیر ها لباس هامون کیل مسیج داره لباس فرعون کلاغ و ارباب اقیانوس به نظرم همین یه دلیل کافیه واستون

 16. هایا says:

  پابجی به ما یاد داد که با شورت بجنگیم اینو یاد داد که یه موشت لباس چرت و پرت بپوشیم کالاف دویتی سلطانه هم گرلفیک هم بتل پس هم….

 17. ایتاچی اوچیها says:

  لصفا لطفا احمق نباشید.من پابجی پلیرم.اصن طرفداری رو ول کن.یه چیزی هست به اسم تدارکات ویژه صحنه.این یعنی جزییات بیشتری به هرچیزی داد.این قضیه با گرافیک یه چیز متفاوته.پابجی روی اخرین کیفیت پشم ریزونه.بعدشم ما یه چیزی داریم به اسم فایت.برین گیم پلی های پابجی رو ببینین چطور فایت میدن؟اونم در مقایسه با فایت مسخره کالاف.جواب به اینکه کی با شورت میره جنگ.من میام لباساتو میکنم میزارمت تو یه جزیره با صد نفر ادم.ببینم مجبور نمیشی با همون بقیه رو بکشی.صدا اسلحه های پابجی واقعا واقع گرایانست.

  • هایا says:

   تموم شد؟ خیلی تاثیر گذار بود کالاف و با پابچی مقایسه نکن پایین ترین کیفیت کالاف برابر با بالاترین کیفیت پابجی فایت کالافو برو ببین اصلا می دونی موومنت زدن چیه اصلا می دونی فایت فاقعی چیه ؟

   • مهدی says:

    هشتک هیتر نباشیم. گرافیک بالای پابجی بیشتر از کالافه. مشکل اینه که سیستم تو پابجی رو رو گرافیک پایین اجرا می کنه.

  • NAVIXY says:

   فایت مسخره کالاف؟اصن میدونی موومنت چیه؟بازی نکردی نگو مسخره الان نصف بتل رویالای جهان لیز خوردن رو زمینو به بازیشون اضافه کردن.از فورتنایت و وارزون و ایپکس و….بعد به فایت کالاف میگی مسخره؟واقعا نوبی.برو به درس و مشقت برس این حرفا برات زوده هنوز

 18. ارایان says:

  سلام داداشا،هرکی نظری داره یکی میگه کالاف یکی دیگه میگه پابجی اون یکی میگه فری فایر،ولی باید بدونید ادم با شرت نمیره جنگ کنه?کالاف از نظر گرافیکی بهتره

 19. علیرضا says:

  اونایی که میگن پابجی بهتره بدونن توی کالاف به محض اینکه کسی چیت بزنه از بازی به صورت کامل بن میشه پس کالاف خیلی بهتر از پابجبیه

 20. پابجی باز says:

  به نظر من. پابجی بهتره. چون توش میتونی. از ساختمونا. با فکرت. بالا بری خونه هاش واقیه تر از کالافه
  کالاف گوهه گوه
  الان پابجی. واقیه بهترنشون پابجی

  • متعصب نباشیم says:

   تو با همون شورتت برو بجنگ دیگه چرا به ما فحش میدی?
   الان سعی کن با فکرت از پله های خونت بیای پایین ، سر درد گرفتیم?

 21. Tahereh says:

  خاک بر سر کسانی که این بازی رو ساختن فقط هدفشون اینکه بچه ها از زندگی شون عقب بمونه هیف جوانای که وقت با ارزششو برای این بازی حدر میدن فقط به افراد که بازی میکنن میتونم بگم براتون متاسف هستیم

  • پابجی دونی says:

   😐
   میشه با مدیریت وقت، هم از این بازی لذت برد و هم از زندگی عقب نموند 🙂
   صحبت محبوب ترین بازی آنلاین بتل رویال دنیا هست. 🙂

  • کالاف says:

   بازی کالاف و پاپجی چیزایی به ما یاد دادن که مدرسه ها هم یاد ندادن تویی که میگفتی وقت جوانان ما حدر میره اره تو مدرسه حدر میره ۱۲سال داریم یه مشت کتاب مسخره می‌خونیم تویی که درس خوندی یه سوال از سال های قبل بپرسم مثل * منو نگاه می‌کنی. پس زنده باد پلیر های ایرانی????

 22. Ramin says:

  فقط کلاف….اخه کدوم جنگجو که با شرت میره جنگ.من پابجی حذف کردم دو ساعت باید بدوی اخر هم یه هکر میکشتت

 23. کالاف says:

  خب من از چند لحاظ میگم کالاف بهتره چون
  ۱-مپ های متنوع و گان های واقعی گرانه و ماشین های متنوع
  ۲-گیم پلی عالی و سرگرم کنده مثل پابجی نیست که بپری هیچکس نباشه
  ۳-گرافیک بساز بالاتر از پابجی
  ۴-گیم مود های متنوع مثل زامبی
  ۵-اسلاید
  ۶-تیر های واقعه گرانه و صدا های واقعه گرانه
  ۷-اسکین های بهتر
  ۸-اینترنت کم مصرف میکنه
  ۹-میتونی هم تیمیتو دوباره زنده کنی وقتی مورد با کارتش
  ۱۰-بهترین بازی موبایل

 24. danial.ST says:

  همین که میشه تو کالاف اتچمنت واسه گانت بچینی خیلی کالافو از پابجی متمایز می‌کنه
  بعدش هم ترفدار های کالاف از پابجی بیشتره بااین حال که پابجی قدیمی تر از کالافه

  • RsSs says:

   خیلی ساده ، پابجی هر چی میخوایی میپوشی ، کاراکترت هم میتونی عوض کنی ولی تو کالاف فقط کاراکتر عوض میشع مثلا گردنه میاد برا کاراکتر

 25. نورالدین پسر نورالدین says:

  یه سری پلیر تعصبی که اومدن نظر میدن??
  د برادر من،هردو بازی خوبه،سبک بازی کالاف سریعتره و سبک بازی پابجی چالشی تر،تو پابجی ماشین ها طراحی واقعی دارن و تکسچرهای درخت ها و…بهتره،اما کالاف هم در بخش جزئات تفنگها کم نزاشته،تو کالاف میشه ۱۰۰۰۰ بار پشت سر هم اسلاید زد?شما گارد ملی اسپانیارو بهترین سربازشو برا من بیار،عمرا بتونه ۵ بار پشت سر هم اسلاید و جامپ بزنه،من از پابجی بیشتر خوشم میاد اما حاضر نیستم تجربه کالاف رو از دست بدم?❤با احترام خدمت دوستان
  پ.ن:تعصب رو بزارین کنار،در بخش هایی پابجی و در بخش هایی کالاف?????

 26. Nima says:

  بابا هزار بار کالاف رنک و لول پایین بات میندازه
  چون منطقش رو اینه ک پلیر تازه بازی رو نصب کرده و هنوز درک کاملی از بازی و فضای بازی نداره ک خب خیلی عقلانیه
  حدودا به رنک پرو یا مستر ک برسید و لولتون هم از ۳۰ بره بالا (ک کلا با دو الی چهار ساعت طول میکشه )دیگه جلوتون پلیر هایی میندازه ک اشکتون در میاد تا یکیشونو بزنید
  و

  • پابجی دونی says:

   جایزه عجیب ترین کامنت سال تعلق میگیرد به… :))))
   ما که فقط مقایسه کردیم! تمام نکات رو هم ذکر کردیم، بی طرف بودن از نظرتون چه شکلیه؟ چه ارتباطی به اسم فروشگاه داره نیما جان :)))

 27. ...‌‌ says:

  داداش به رنک هم بستگی داره بابد مستر باشی تا کاملا واقعه ای بیاد مخصوصا این موقعه که رنکا ابرده پایین
  حالا خوبه که توی کالافsmg از راه نزدیکه
  خدایی پاپحی چیه کهsmgاز راه دور هم میزنه

  کدوم منطقی این و میپزیره ……
  Smg همون فواصله نزدیکشم کلی گلگوله باید خطا بزنه تا وقعه گرانه باشه
  نه اینکه توی فاصله دور انمی بکشه
  این نشون دهنده بی منطق بودن تا منطقی بودن ?
  وجود بات به رنک و لول بستگی داره من خودم لول۱۵۰ هستم ولی چون رنکا رسیت شده بود توی الیت حداقل یه بات توش بود
  حداقل لول۱۵۰ باشی تا باتا تقریبا به صفر برسه با رنکه pro

  همین پاپجی جدیده هم که اومده مثل همون قبلیه فقط کیفیت عوض کردن (بردن بالا)با یه زره تغیرات

 28. دانیال says:

  من تقریبا دو ساله کالاف بازی میکنم قبلا پاپجی بازی میکردم بنظر من که هردوتاشو تجربه کردم کالاف بهتره از هر لحاظ هم جزئیات هم گان ها و خیلی چیزهای دیگه فقط این برای من جالبه که چرا توی پاپجی با شرت و زیر پیرهنی میریم جنگ

 29. mr.sky73/call of duty says:

  نمیدونم چرا اصلا از پابجی خوشم نمیاد.تاحالا ۶ بار نصبش کردم و خواستم نظرمو عوض کنم اما مال این حرف نبوده.و توی دو دست بتل اول بالای ۱۴ تا کیل گرفتم نمیدونم چرا!!
  اون عزیزی که با افتخار میگه پابجی ۸ گیگه بگم کالاف ۱۳ گیگه
  در کل نتیجه خودمو میگم نه پابجی سازندش بابامه نه کالاف.من گوشی گیمینگ خریدم که بازی های گرافیکی کنم و پابجی حالت کارتونی داره ینی مال رنج سنی ۱۰ ساله

 30. Er.toska says:

  دوستی ک میگی برا لول پایینا داخل کالاف بات میندازه خوبه ک ما گیم پلی از لول بالاها زیاد دیدیم هرچی بات داخل کالافه ?وقتی میری کالاف انگار گذاشتنت رو اسلوموشن ??

 31. Iman says:

  کالاف ازنظر گرافیک بالا هستش وهیجان خیلی زیادی داره انگار داری توی پلی استیشن بازی میکنی عشق است فقط کالاف

 32. الیاس says:

  پابجی که یک اسلاید نداره باید ۲ دقیقه دنبال گان باشی کالاف هیجانی تره بعدم با قابلمه به هرجای یک آدم بزنی نمیمیره شما با ماشین به یکی بزنی نمیمیره فقط پرت میشه اونطرف از گان لجند گرفته تا خیلی چیز های دیگه کالاف بهتره باتم که میندازه برا اینکه Dameg بازیت نیاد پایین

 33. محمد says:

  پابجی بس نظیره مپ های زیاد اسکین مکلارن و اینچیزا
  ولی کالاف این چیزا توش نیست
  تو کالاف وقتی ادم زیر میکنی ۲۰متر پرتاب میشه و نمیمیره ،?
  فک کن با ۷۰تا سرعت یه کامیون زیر بکیرتت تو نمی
  میره
  ولی تو پابجی اینطوری نیست میمیره
  اونایی هم که میگن تو پابجی وقتی یکی میمیره نمیشه اوردتش اینطور نیست پابجی یه مپ داره ما بهش میگیم هلیکوپتر اونجا میشه
  من کالاف هم بازی کردمولی حال نکردم چون پیک یا همون خم شدن به چپ و راست رد نداره و جذاب نیس
  من نیو استیت هم دارمکه علیه و کیفیتش خیلی بیشتر از کالافه. فقط pubg mobail
  در باره اونیکی گفت بزار وارزون موبایل بیاد اخه وار زون موبایل کجا بود
  من وارزون تو پی سی بازی کردم عالی هم بود
  من از سری کالاف خوشم میاد ولی نه از موبایلش بلکه از اونایکه جنگ جهانی بود و تو کامپیوتر یا کنسول بازی میکنی

  • Arman says:

   میشه با کامیون ادما رو له کرد بعد تازه وقتی با ماشین به کسی میزنی باید ۲۰ متر پرت شه? بعد نیو استیت ریده حتی از پابجی مبایل هم بد تر بعد تازه میدونستی کیفت پابجی رو اکتیویژن میسازه؟
   نوب

  • دادا says:

   دادا
   ببین
   اول اینکه همون مود هلیکوپتر پابجی جزو بخش رنکیش نیست و یک اسکی کامل از روی کالافه من قبلاً پابجی داشتم اصلا همچین مودی نداشت پس نتیجه میگیریم اسکیه
   دوم اینکه نمی دونم تو پابجی نیو استیته یا پابجی موبایل که می تونی شیلد یا همون سپر بزنی، که این باز هم یه اسکی از روی کالافه ?
   ولی حالا ولش ، نکته اصلی که اینجاست اینه که شرکت سازنده دوتا بازی ها یکیه یعنی همون tencent ?
   ولییییی اسپانسراشون فرق می‌کنه ، کالاف اکتیویژنه و پابجی خب یادم رفت?
   و وقتی یه شرکت میبینه که بازی جدیدش (کالاف) خیلی موفق بوده ، سعی می‌کنه یه چند تا از ویژگی های خوبش رو به اون بازی قدیمیش بده که کلا اون یکی از بین نره و هنوز هم طرفدارانش رو داشته باشه.
   گان پلی کالاف یعنی همین اسلاید کردن و…. خیلی سریع تر میکنه از گان پلی پابجی.
   و در آخر که من خودم کالافم و به نظر بقیه احترام می ذارم چون که ما همگی گیمریم و باید هوای هم رو داشته باشیم??

 34. AZ.PARADOX says:

  فقط کالاف همه چیش بهتره
  فیلتر شکن هم نمی‌خواد
  اون نوب سگی که میگه کالاف بات میندازه
  کالاف فقط تو ۲ موقعیت بات میندازه
  ۱_دسته بلوتوثی وصل باشه یا با PC دارین بازی می‌کنین
  ۲_لولتون پایین باشه

 35. mamadU says:

  کسایی که میگین کالاف همش باته اون مال لول ۳۰ و ۲۰ و اینایه

  پس حتما هم معلومه که نوبین و گر نه اگر لول ۱۵۰ باشین انمی ها جرتون میدن?

  اگر هم میگین گرافیک کالاف بده چون از اول گرافیک روی Low هست

  دیگه خسیس بازی در نیارین چون کالاف بهتره?

  کالاف بعد از چن روز ۷ گیگ حافظه میگیره ولی پابجی خیلی زیادش ۳ گیگه

  • پابجی دونی says:

   کاربر گرامی، ضمن اینکه فروشگاه پابجی دونی در این زمینه کاملا بی طرفه و هر دو بازی از نظرش فوق العاده هستن. اما پابجی موبایل روی اکثر دیوایس ها بیش از ۸ گیگابایت فضای حافظه رو اشغال کرده. ???

 36. .احسان. says:

  سلام من نمیخوام بگم کدوم بهتره ولی می‌خوام مقایسه کنمشون چون هر دوتاشون رو دارم.
  از نظر گرافیک من هردوتاشون رو ته گرافیک بازی کردم و به جرات میتونم بگم کالاف گرافیک خیلی بیشتری داره ، اگه کالاف رو بزارید ته گرافیک متوجه حرفهای من می‌شید.
  از نظر گیمپلی هر دو تا عالی هستن نمی‌گم کدوم بهتره ولی من با کالاف بیشتر حال میکنم نظر شخصیمه.
  از نظر من برید کالاف چون فیلتر نیست ولی پابجی فیلتر هست و تو کالاف پینگ بهتره چون فیلتر نیست.
  اما اگر مشکلی ندارید میتونید برید پابجی ولی تو ایران به دلیل فیلتر بودن پابجی به نظر من بازی کردن کالاف خیلی عقلانی تر و به صرفه تره.
  ولی بستگی به سلیقتون داره ولی سلیقه من کالاف هست چون هر دورو بازی کردم و می‌دونم دارم چی میگم.
  بازم انتخاب با شماست.

 37. عارف says:

  واقعا پابجی خیلی خیلی بهتره کالاف بخدا واسه نوب سگهاست تو کالاف همش بات هستن راحت برنده میشی اما پابجی اینطور نیست در ضمن کالاف همه چیزش تخیلی هست

  • AZ.PARADOX says:

   آخه نوب ? عزیز
   تو خیلی نوبی که تازه کالاف نصب کردی لولت پایینه ها؟
   بزار لولت بالا بره بعد میفهمی

  • دادا says:

   اگه تازه اومده باشی که نوبی و تا لول ۳۰و۲۰ بانک میندازه جلوت
   ولی اگه ۱۵۰ هستی و بازم بات میاره دیگه یعنی خیلی نوبی چون تو این لول بعد از پنج بار باخت پشت سر هم بات میاره

 38. سپیده says:

  عاقا من با هیچی کار ندارم فقط بگید کدومش کمتر تِر میزنه به گوشی:|||یا حجم گوشی رو کمتر میگیره و آپدیت هاش چجوریه مچکر میشم بگید

 39. ادم خفن says:

  چرا دعوا؟ولی کالاف واس نوب هاس اصلا چی داره فقط یک ادم لاغر مردنی هستی که یک ماسک کشیده رو سرش?تو پابجی وقتی میگید سریع میمیرید یعنی بازی خفن و سخته اما کالاف میای توش با دوتا گوله بات می زنی معلوم نوب سگی خودت رو بالا نگیر.درود بر تنسنت و پابجی و نوب سگ هایی که بازی بلد نیستن میرن کالاف

 40. حمیدرضا says:

  این کسایی که به خاطر تنوع اسکین و لباسای پابجی بهش میگن بچگونست و اینا نهایت نوب سگن
  پابجی کاملا سخت تر و حرفه ای تر از کالافه

  • طوفان says:

   کال آو دیوتی موبایل گیم پلیش خیییییییییییییللللللللیییییییییی غیر واقعیه. و حالت TPP کال او دیوتی موبایل خیییییییییییییییییییییییییییلی مسخره هست. خییلی. یعنی در حالت TPP کال او دیوتی موبایل آدم حس میکنه داره بابسفنجی بازی میکنه???????

 41. پدرام پ says:

  فقطططط پابجی. کالاف مال نوب سگاس که بازی بلد نیستن فقط میخوان تیر بزنن
  کالاف حتی اسکوپ خودش میگیره همینقد مسخره و آماتور زنده باد پابجی و تمامممم

 42. کالاف says:

  فقط کالاف هرکی هر چیزه دیگه ای میگه دروغ میگه من پابجی داشتم نه کیفت خوبی دارهنه گرافیک خوبی داره.
  کالاف از همه نظر بهتره.

 43. abass says:

  عقل کل تو پابجی تا به خودت بجنبی زدنت مثل کالاف نیست نیم ساعت باید تیر بزنی تا بمیره یارو. نوب سگ جرات داری بیا پابجی

  • امیر says:

   داداش فشار نیار به خودت دیگه بالاخره هر بازی مشکلی داره دیگه مشکل پابجیم اینه که با دوتا تیر یارو میوفته برا همین احساس میکنی پرو پلیری ???ولی تو کالاف دمیج میشی با دوتا تیر و فرصت فایت دادن با یارو رو داری??

   • اریا says:

    اکتیوژن رقیب تنسنت گیم هست دو پابجی به گرافیکش معروفه اگه اکتیوژن میزنه پس چرا بازی خودش کالاف دیوتی رو درست نمیکنه گرافیکش رو بعدش هم اوکی با کامیون بزنی پرت میشه ولی بعد پرت شدن نمیگیره تو کالاف خوب یعنی چی؟؟؟ ریدم به منطق کالاف دیوتی بازی ۱ درصد فیزیک توش نداره

 44. میلاد says:

  بهنظرم اگر پابجی مثل اوایل دورن قرنطینه کرونا تحریم نکرده بود و بدون و—ی پ***ی ا—-ن میشد واردش شد نصف کالاف پلیرا هنوز داشتن پابجی میزدن
  پابجی گیمپلی و روند دوست داشتنی تری داره و به واقعیت نزدیک تره. یه چیزی شبیه فیفا و پِس
  فیفا واقعی تر و سخت تره و پِس غیر واقعی و لذت بخش
  کالاف دیوتی پِس و پابجی فیفاعه

 45. amir says:

  فقطططط پابجی
  عاشق شخصی سازی لباساشم که تو کالاف نمیتونی همچین کاری کنی تنوع اسکینایه پابجی با کالاف قابله مقایسه نیستش
  ضمنا من جزو آدمایی هستم که قدمت برام مهمه و پابجی به عنوان اولین بازی بتل رویال موبایلی قابل احترام تر برام

 46. ایمان محبی says:

  من به شخصه با فضای کالاف نمیتونم کنار بیام
  یه گلگی دارم از پابجی اونم اینه که گرافیکش فقط روی موبایل های پرچمدار خیلی خوبه اما در کل گلمپلی پابجی رو بیشتر ترجیح میدم به واقعیت نزدیک تره و صداگذاری ها هم دست کمی از کالاف نداره
  در مجموع سلیقه ایه و برتری ندارن هیچ کدوم با هرکدوم که حال میکنید بازی کنید لذتشو ببرید
  مرسی از پابجی دونی

 47. ذبیح الله says:

  در قسمت کیفیت واقعا کیفیت کال اف دیوتی موبایل خیلی بهتر از پابجی موبایل هست و همینطور واقعی بودن اصلحه ها وقتی در پابجی akm یا همون کلاچ میگیره در تصویر خیلی میله های تفنگ لا به لا شده انگار از صتل زباله آورده بیرون
  ول یدر کال اف دیوتی موبایل اصله های ماننده Ak47 یا همون کلاچ در تصویر کاملا واقعی و دقیق ساخته شده
  در قسمت مپ و خانه ها کال اف دیوتی موبایل خانه هایش خیلی واقعی تر هست تا پابجی واسه پابجی رو آوار با کار دستی درست کردی ولی واسه کال اف دیوتی موبایل کاملا واقعی و جنگی هست همه اینهارو در نظر بگیرین تا بفهمین بازی واقعی یعنی کال اف دیوتی موبایل
  و آنکه واسه بازی پابجی برای یک الایت حداقل ۳۰۰ ت بادی خرج کرد و در حالی که در کال اف دیوتی موبایل باید حداقل ۱۵۰ت خرج کرد و برای ریجن های پایین تر مانند هند ۸۰ ت و اینجا معلوم می‌شود که کال اف دیوتی موبایل خیلی بصرفه تر هست

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *