پابجی بهتر است یا کالاف دیوتی موبایل؟ – تفاوت های پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty - کدام بهتر اند؟

بازی های بتل رویال موبایل نظیر پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty این روز ها هواداران بسیار زیادی دارند. این بازی ها با داشتن گرافیک بسیار عالی و تنظیمات فوق العاده‌ای که در اختیار موبایل گیمر میگذارند دقیقا حس بازی های PC و کنسول را برایمان تداعی میکنند. کمپانی های منتشر کننده‌ی این دو بازی مخصوص موبایل یعنی تنسنت گیمز و اکتیویژن میکوشند تا تجربه‌ی بینظیری را برای کاربران خود به ارمغان بیاورند.

در این مقاله قصد داریم به تفاوت ها و شباهت های موجود بین این دو بازی پرطرفدار و بسیار دوست داشتنی بپردازیم و در نهایت ببینیم که کدام یک از آن ها را به دیگری ترجیح میدهیم.

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟
 

شباهت های پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty

وجود بازی های کلاسیک یا همان بتل رویال، جزییات بازی همچون وجود ایردراپ Air Drop، زون جمع شونده‌ی بازی، وجود قابلیت انتخاب حالت FPP و TPP و قابلیت تنظیم همه‌ی فرمان های بازی، از شباهت های بازی پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty هستند.

پابجی بهتر است یا کالاف دیوتی موبایل؟ – تفاوت های پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

گیم پلی پابجی و کالاف دیوتی موبایل

در پابجی موبایل اگر ابتدای بازی در مناطق شلوغ نقشه بپرید، روند بازی ترافیک بالایی دارد اما بعد از آن ممکن است زمان قابل توجهی طول بکشد تا با انمی ها برخورد داشته باشید. یعنی اگر زون بازی کوچکتر شود و انمی ها به شما نزدیکتر بشوند، احتمال درگیری بیشتر میشود. عموما پس از پرش روی زمین باید دقایقی را صرف پیدا کردن اسلحه و تجهیزات کنید. ممکن است تا دقایق اول تنها یک ماهیتابه یا Pan در دست داشته باشید!

اما در بازی کالاف دیوتی موبایل بازی سریعتر به جریان می افتد و با سرعت زیادی با انمی ها رو به رو میشوید. بعد از پرش روی زمین انواع اسلحه ها در دسترس است تا با انمی ها درگیر شوید.

یکی از مزایای بازی کالاف دیوتی Call Of Duty این است که بعد از اینکه هم تیمی شما میمیرد میتوانید او را مجددا به بازی برگردانید. اما متاسفانه گاهی اوقات پلیر ها صبر کافی برای برگشتن به بازی را ندارند و بازی را ترک میکنند. این رفتار قابلیت برگرداندن هم تیمی در کالاف دیوتی را کاملا بلا استفاده میکند!

مشخصات و خرید انواع عرقگیر انگشتی و کاور انگشتی گیمینگ اصل و اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

اسلحه ها و ماشین ها

هر دو این بازی ها اسلحه های واقعی را در بازی خود قرار داده اند. اما اکثر این اسلحه ها با وجود مشابه بودن در عملکرد تفاوت اساسی دارند. به طور مثال از SMG ها در پابحی موبایل برای شلیک تا ۴۰۰ متر نیز میتوان استفاده کرد اما این اسلحه ها در کالاف دیوتی با وجود قدرتمند بودن برای شلیک های مسافت زیاد نمیتوانند استفاده شوند.

بلکه تنها اسنایپر ها میتوانند برای شلیک های مسافت طولانی استفاده شوند. به طور مثال در کالاف دیوتی COD در درگیری های خود با انمی که در دوردست ایستاده قادر نخواهید بود با UMP آن ها را ناک کنید.

ماشین های این دو بازی هر دو جذابیت های خیلی زیادی را به بازی بخشیده اند. تنوع ماشین ها در کالاف دیوتی بیشتر است و ما در زمینه ی ماشین ها به کمپانی اکتیویژن امتیاز بالاتری میدهیم.

همچنین هر دو این بازی ها برای اسلحه ها و ماشین ها اسکین های خاص خود را طراحی و عرضه کرده اند. این اسکین ها در کالاف دیوتی تم جنگی و ارتشی دارند و رنگ ها جیغ یا متنوع نیستند. اما در پابجی موبایل پلیر میتواند از اسکین های جنگی و جدی تر تا اسکین های رنگی با ویژگی های ظاهری جذاب و زیبا استفاده کنند.

این تفاوت در کاراکتر ها نیز به وضوح قابل رویت است. در کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty: Mobile ، کارکتر ها اغلب جدی تر و با لباس های جنگی و هستند اما در پابجی موبایل آزادید تا به جز جنسیت، برای ساختن کارکتر خود از رنگ پوست و مو گرفته تا مدل مو و صورت را انتخاب کنید.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی لیزری موبایل و دسته کالاف و پابجی لیزری اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

مود های بازی

مود های بازی در پابجی موبایل Pubg Mobile شامل کلاسیک، Evo Ground، Team Death Match، Domination، Quick Match، War و…

و مود های بازی در کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile شامل Team Death Match، Frontline، Domination، Search and Destroy، Gun Game،‌ Snipper، Battle، Battle Royale، Blitz و… میباشد.

علاوه بر داشتن تفاوت در مود یا حالت های بازی، در جزییات بازی نیز تفاوت های بسیاری وجود دارد. دمیج Damage، لگد اسلحه ها، میزان مسافتی که گلوله ها طی میکنند و استایل شوتینگ در این دو بازی با هم متفاوتند. یکی از دلایلی که کالاف دیوتی موبایل Call Of Duty Mobile را برای عموم مردم دلچسب تر میکند، قابلیت Auto Fire یا شلیک اتوماتیک است. کالاف دیوتی دارای یک حالت برای مبتدی هاست که وقتی روی انمی نشانه گیری کنید به طور خودکار شلیک میکند. این حالت را میتوانید در تنظیمات بازی روشن یا خاموش کنید.

مشخصات و خرید انواع دسته بازی مغناطیسی موبایل و دسته کالاف و پابجی مغناطیسی اورجینال با ارزانترین قیمت و ارسال فوری

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

مقایسه گرافیک و کیفیت پابجی و کالاف دیوتی

شاید یکی از اصلی ترین پارامترهایی که پلیرها بازی مورد علاقه شان را از میان این دو بازی محبوب انتخاب میکنند، گرافیک خارق العاده‌ی هر دو بازی است. گرافیک این بازی ها انقلابی در بازی های موبایل محسوب میشود. گرافیکی که شاید پیش از این تنها در کنسول های بازی و PC تجربه میکردیم.

اکثریت به این معتقدند که گرافیک پابجی موبایل Pubg Mobile واقعی تر و نزدیک تر به واقعیت است. در پابجی موبایل توجه ویژه‌ای به نکات و جزییات میشود که همین امر موجب شده که در بازی پابجی موبایل همه چیز واقعی تر به نظر برسد.

گرافیک کالاف دیوتی موبایل COD Mobile غیراقعیتر، شفافتر و تر و تمیز تر میباشد که میتواند طرفداران خود را داشته باشد.

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

مپ های بتل رویال

پابجی موبایل PUBG Mobile در زمینه ی نقشه ها خیلی بهتر عمل کرده چرا که پلیر میتواند از میان نقشه های متعدد این بازی، انتخاب دلخواه خود را داشته باشد. نقشه های این بازی شامل Erangel، Miramar، Sanhok، Livik، Karakin و Vikendi است که موقتا این مپ آخر از بازی حذف شده است. پیش از اینکه مپ ۱۵ دقیقه‌ای لیویک Livik معرفی بشود بازی در مپ های Erangle و Miramar و… ممکن بود ۴۰ دقیقه یا بیشتر زمان ببرد که برای پلیرها طولانی و خسته کننده شده بود.

کمپانی تنسنت بعد از معرفی نقشه‌ی فوق العاده‌ی لیویک تحولی عظیم در گیم پلی های پابجی موبایل و حس و حال بتل رویال داد. لیویک نقشه‌ی کوچکتری است که پس از پرش روی زمین احتمال این که انمی ها نزدیک شما باشند بیشتر است و شما را سریعتر وارد جریان بازی میکند. این نقشه شامل مناطق بسیار زیبایی است که فعلا روی نسخه‌ی بتا خود عرضه شده.

در کالاف دیوتی یک نقشه وجود دارد که فضای برفی، سرسبز و خشک را یک جا باهم دارد. درست است که چنین نقشه‌ای کاملا غیرواقعی است اما تلاش این کمپانی برای ایجاد فضاهای متنوع داخل یک مپ ستودنیست.

تفاوت پابجی موبایل PUBG Mobile و کالاف دیوتی Call Of Duty | کدام بهتر اند؟

پابجی موبایل بهتر است یا کالاف دیوتی موبایل؟

هدف ما از کنار هم گذاشتن شباهت ها و تفاوت های این دو بازی، معرفی بیشتر و بررسی آن ها بود و در این حقیقت که هر دو این بازی ها در دنیای موبایل گیمینگ بی رقیب و بی نظیر هستند شکی نیست.

موبایل گیمر ها بعد از بازی کردن و مقایسه‌ی گرافیک، مپ ها، نوع جدال ها در بتل رویال هر کدام از این بازی ها، کاملا دستشان می‌آید که کدام بازی را بیشتر میپسندند و از نظرشان کدام یک سطح کیفی بالاتری دارد. انتخاب یکی از این دو بازی به عنوان بازی برتر کاملا سلیقه‌ای بوده و هرکدام ویژگی های منحصربفرد خود را دارند.

فراموش نکنیم که کالاف دیوتی موبایل نسبت به پابجی موبایل بازی جوانتری است و پابجی موبایل سال هاست که در بازی های بتل رویال موبایل پیشتاز است. قطعا کالاف دیوتی موبایل هم از این پس برای گسترش مپ ها، اسکین ها، کارکتر ها و واقعی تر کردن جدال ها و جزییات بازی قدم بر میدارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button